Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Laboratoře potvrdily 14 554 nových případů. Počet hospitalizovaných oproti středě mírně klesl

Testování zaměstnanců | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Testování zaměstnanců | foto: ČTK

Laboratoře ve čtvrtek v Česku potvrdily 14 554 nových případů covidu. Je to méně než v úterý a ve středu a také o 28 méně než před týdnem. Jde o patnáctý nejvyšší denní přírůstek od začátku epidemie. V nemocnicích bylo ve čtvrtek 8153 lidí s covidem, o 261 méně než ve středu, ale o 700 více než před týdnem. V těžkém stavu je 1735 z nich. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.

Reprodukční číslo ke dnešku kleslo na 1,045 a je nejnižší za posledních 18 dnů. Při hodnotě nad jednou epidemie sílí.

Od začátku epidemie loni v březnu zemřelo v Česku 21 325 lidí s prokázanou nemocí covid-19, z toho 9385 od začátku letošního roku. Za čtyři březnové dny je to zatím 638 úmrtí. Z podrobnějších dat hygienických stanic vyplývá, že zhruba 90 procent úmrtí připadá na seniory nad 65 let. V posledních týdnech ale přibývají mezi mrtvými i mladší ročníky. Testy za rok epidemie dosud odhalily v Česku 1,299 milionu nakažených.

Nejhorší epidemická situace je nyní na Kolínsku, kde na 100 000 obyvatel připadá 1302 nově potvrzených případů za posledních sedm dní. Následuje Tachovsko s 1216 novými případy na 100 000 obyvatel za týden.

Nápor na zdravotnická zařízení v Česku v souvislosti s epidemií nového koronaviru je stále velký. V nemocnicích ve čtvrtek leželo 8153 lidí s covidem. Bylo to o 261 méně než ve středu, ale zhruba o 740 víc než před týdnem. V těžkém stavu bylo ve čtvrtek třetí den v řadě přes 1700 pacientů. Statistiky hospitalizovaných na webu ministerstva nezahrnují pacienty, kteří po deseti dnech nevykazují příznaky koronaviru, takže celkové počty obsazených lůžek jsou vyšší.

Kapacita intenzivní péče se blíží vyčerpání. Karlovarský kraj nemá aktuálně žádná volná lůžka na ARO a JIP pro pacienty s covidem, Plzeňský má jedno lůžko, Liberecký dvě a Pardubický tři lůžka. Méně než deset lůžek má i Středočeský a Ústecký kraj. V celém Česku je 159 volných lůžek intenzivní péče pro covidové pacienty, vyplývá z dat ministerstva.

V Česku nadále pokračuje očkování proti novému typu koronaviru, které začalo 27. prosince. Zdravotníci dosud aplikovali přes 771 000 dávek. Obě potřebné dávky dostalo přibližně 255 000 lidí. V Česku žije 10,7 milionu obyvatel.

Němci mají covidu po krk. O Velikonocích létají k moři a obcházejí nařízení

Německá farnost Neuss-Süd organizuje na Velký pátek bohoslužbu přizpůsobenou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to až strašidelné. Velký pátek je jeden z největších křesťanských svátků, který v Bavorsku prostě nemůžete jen tak...

Kellnerovi vadilo sekání trávy ze sousedních zahrad, vzpomíná architekt Pleskot

Vila ve Vraném nad Vltavou od Josefa Pleskota pro Petra Kellnera. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mezi klienty Josefa Pleskota, jednoho z našich nejuznávanějších architektů, patřil i Petr Kellner. Pleskot pro něho...

Cíle Sparty? V první řadě úspěch v Evropě. Nejlepší sponzor je UEFA, říká Vrba

Pavel Vrba, nový trenér Sparty, pózuje nad potemnělou Letnou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kdyby si psal bodový plán, u první položky si může udělat fajfku. Odškrtnout, že start se povedl. Ale když Pavel Vrba...

Advantage Consulting, s.r.o.
KVALIŤÁK vhodné pro ABSOLVENTY 25.000Kč

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 25 000 Kč