17. ledna 2012 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Labská bouda chátrá, život jí chtějí vlít studenti

Běloruský student Filipenko přišel s návrhem celou budouvu, kvůli přívalům sněhu a únikům energie, opláštit a přesunout vchod na jižní stranu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Běloruský student Filipenko přišel s návrhem celou budouvu, kvůli přívalům sněhu a únikům energie, opláštit a přesunout vchod na jižní stranu. | foto: Foto ČVUT

ŠPINDLERŮV MLÝN/PRAHA Stát Labskou boudu nechce. Monstru tak pomáhají studenti pražské architektury. Společně s majitelem hotelu vytvořili několik návrhů, aby se z krkonošské stavby nestala největší ruina v Česku.

Je to pro něj osudová stavba. Nejdříve sem se syny vyrazil na konci 70. let na zimní dovolenou. „Kdo jednou na Labské byl, už se tam nikdy nechtěl vrátit,“ směje se.

V roce 1989 pak architekta Víta Kándla oslovil Čedok, aby připravil celkovou rekonstrukci betonového hotelu u pramene Labe. Mimo jiné měl rozšířit služby pro turisty o saunu a posilovnu a budovu tepelně izolovat. Během devadesátých let ale z plánu sešlo a Labská pořád chátrá.

Hotel s novou tváří

Proto Kándl se svými studenty na Fakultě architektury pražského ČVUT už několik semestrů vymýšlí, jak dát hotelu připomínajícímu betonové silo novou tvář a energii.

Více o návrzích studentů čtěte v úterních Lidových novinách.

Ondřej Stratilík

Autor

Ondřej Stratilíkondrej.stratilik@lidovky.czČlánky

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.