Úterý 24. listopadu 2020svátek má Emílie 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Monstrum prodáno. Labskou boudu koupila firma se sídlem na Kypru

Železobetonový kolos Labská bouda vadí ochranářům. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Železobetonový kolos Labská bouda vadí ochranářům. | foto: ČTK

ŠPINDLERŮV MLÝN/PRAHA  V katalogu realitní kanceláře tlela Labská bouda mnoho let, ve vyjednávání o koupi krkonošské dominanty neuspěl ani český stát, ani ostřílený krkonošský boudař. Teď se ale podnikatel Martin Pumr obřího betonového hotelu zbavil.

Podle výpisu z obchodního rejstříku má od konce října stoprocentní podíl ve společnosti Labská nově firma Salvario Holdings Limited sídlící na Kypru. "Přišla nabídka, tak jsem ji zvážil a boudu prodal," reaguje Martin Pumr, jinak také podnikatel v kamionové dopravě.

Labskou ale i přesto bude provozovat pražská společnost AEZZ, která vlastní i dalšího krkonošského obra - Luční boudu. "Nájemní smlouvu máme na dvacet let," konkretizuje Stanislav Beneš, místopředseda představenstva AEZZ.

Celoroční provoz a spojení s Luční boudou

Nájemci chtějí Labskou modernizovat a zavést celoroční provoz. Už letos v zimě bude pro ubytování otevřeno celé jedno patro se 70 lůžky. "Restaurace je ve velice dobrém stavu, stejně jako kotelna na lehké topné oleje. A úpravna vody je úplně nová," přibližuje zázemí v hotelu Beneš.

Labskou a Luční by firma chtěla propojit i pro turisty. Bude tak nabízet model 2 + 2. Tedy dvě noci na jedné chatě, pak hřebenová tůra a další dva noclehy zase na druhém hotelu.

Za kolik Pumr Labskou prodal, nechce zveřejnit. Podle informací Lidových novin stála bouda kolem dvaceti milionů korun. Jen pro připomenutí - v roce 2008, kdy se už zdálo, že boudu koupí a zbourá stát, se Pumr a zástupci ministerstva životního prostředí dohodli na třiceti milionech. Z obchodu ale sešlo. 

Čtěte dále

Není bez zajímavosti, že ještě letos o prázdninách to vypadalo, že na Labské zůstane boudař Jiří Holeček, který ji provozoval několik měsíců a netajil se tím, že by si ji rád koupil. Jednání s Pumrem ale zkrachovala.

Ondřej Stratilík

Autor

Ondřej Stratilíkondrej.stratilik@lidovky.czČlánky

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...