16. května 2014 9:05, aktualizováno  9:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Laušman a Brunclík unikli trestu. Kauza předraženého nájmu sídla ŘSD je promlčená

Bývalý ředitel ŘSD Alfred Brunclík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý ředitel ŘSD Alfred Brunclík. | foto: ČTK

Případ předraženého pronájmu sídla Ředitelství silnic a dálnic z roku 2004 je o pouhých pět dní promlčený. Bývalé generální ředitele Ředitelství silnic a dálnic Petra Laušmana a Alfreda Brunclíka tak policisté nestihli včas oficiálně obvinit.

Celkovou škodu policisté spočítali na 358 milionů korun. Informaci v pátek přinesly Hospodářské noviny.

Ředitelství silnic a dálnic má smlouvu na pronájem budovy na pražském Kačerově prodlouženou do roku 2022. Ročně za nájem platí 34,5 milionu korun, což je podle obžaloby dvakrát více než normální tržní cena. Smlouvu Ředitelství silnic a dálnic uzavřelo se společností Office House Kačerov, která sídlí v panelovém domě v kanadském Torontu.

Nabídku ke schválení pronájmu doporučila úřadu komise, v níž seděli i manažer Michal Hala a právník Robert Wolf. Oba jsou spolu s Laušmanem už třetím rokem stíháni kvůli údajnému čtvrtmiliardovému tunelu při pronájmu dálničních odpočívadel.

ČTK, Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.