Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Lázně nejsou nemocnice, ale hotely. Musí platit autorská práva za televizi

Ochranný svaz autorský (OSA) zažaloval tuzemské lázně za neplacení autorských poplatků za každý televizní přijímač na pokoji. Lázně oponují, že poskytují zdravotnické služby stejně jako nemocnice a ty za televize na pokojích neplatí, uvedla Česká televize.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

P. Boublíková

Tak ale především

v nemocnicích nemá co dělat televizor. Ticho léčí.

Kdybych musela do špitálu a někdo mi tam na pokoji pouštěl televizor, to bych teda pěkně řvala.

0/0
24.11.2010 10:48

Z. vintr

Hlavním předmětem jejich činnosti je zajištění

ochrany autorských práv! Úžasné co? Tedy žádné vybírání poplatků. Připadá mi to, že "umělci" se živí hlavně z těchto poplatků. O estrádách typu Dvořák-Bohdalová si necháme jen zdát. Na "dokonalý" kapitalistický systém není třeba žádných narážek, které oni prezentovali v minulém režimu.

        Ať dělám co dělám tato společnost asi není zapsána ani v obchodním rejstříku !!!

0/0
24.11.2010 9:11

Z. vintr

Re: Hlavním předmětem jejich činnosti je zajištění

Přitom se zabývá výběrem obrovské částky peněz.

0/0
24.11.2010 9:13

K. Hosnedl

Jak to vlastně je ?

Pořád to nemohu pochopit . Dám příklad . Truhlář vyrobí stůl , prodá ho a tím veškerý jeho profit končí . Skladatel a textař stvoří píseň , zpěvák ji pro nějakého vydavatele nazpívá . Takovýto ,,výrobek,, si pak koupí TV stanice k vysílání . A nyní , proč mají další lidé platit nějaké OSA za poslech písně ? Platí snad někdo truhláři pokaždé když zasedne k jeho stolu ??

0/0
23.11.2010 23:30

F. Doušek

Re: Jak to vlastně je ?

pane, oni hrabou, i když vysílají díla dávno zemřelých nebo dokonce neznámých autorů v případě "lidovek".

Ta absurdita došla již tak daleko, že náš městský rozhlas místo krátkého úryvku nějaké písně zahajuje vysílání elektronickými skřeky, k jejichž autorství by se snad nepřihlásil ani Michal David.

0/0
23.11.2010 23:52

M. Trhlík

Re: Jak to vlastně je ?

Pane Doušku,musím s Vámi z plného srdce souhlasit.Bohužel tento způsob "vykořisťování",není schopen nikdo zatrhnout.Zejména hraní písnišek,které jsou uváděny,jako lidové,od bezejmených autorů a za které  chtějí vybírat peníze,je do nebe volající.Tak byl v rozporu s s OAP i ředitel Valašského muzea v Rožnově a nemám ponětí,jak se s těmito autorskými právy vyrovnávají při akcích jako jsou hody,vinobraní,či různé slavnosti,či jak uvádíte hlášení městského úřadu.

0/0
25.11.2010 15:06

S. Vácha

Re: Jak to vlastně je ?

OSA je nenažraný moloch,který potřebuje neustále ždímat peníze ze všeho."Autorská práva umělcům"se platí 50!!!!let i když "umělec"je mrtev.Tady vidíte že je lepší nakrákat a přes playbeck nahrát nějaké "umělecké"dílo,než pořádně pracovat.Proč myslíte,že máme pomalu více"umělců"než pracujících?Cožpak málo dětí herců "zdědilo"talent a musí se vydart na "uměleckou"dráhu?Jsou to asi nejsnadněji vydělané peníze.

0/0
24.11.2010 4:56

A. Čepek

nenažraná OSA

zlodějské poplatky z médií jim zjevně nestačí

0/0
23.11.2010 21:30

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...