Sobota 24. října 2020svátek má Nina 15 °C oblačno Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Bošková 12.9.2020 8:24

Problém je v tom, že některé studie tvrdí, že právě imunita může být ve vztahu ke covid-19 zhoubná. Každopádně během půlroku nejsou studie ve světě jednoznačné, zčásti jsou rozporuplné.

H. Dostálová 30.9.2020 18:10

Imunita ve "zhoubná" ve vztahu ke každé infekční nemoci, a i u neinfekčních. Tělo s dobrou imunitou se ubrání.

S. Rádl 10.9.2020 9:28

Pokud se podíváte zpět, tak proticovid účinky byly popisovány u několika desítek používaných léčiv a o většině není ani vidu, ani slechu. Ono je to podobné i s inoprinosinem, který je imunostimulant. A protože covid je mrcha, tak na začátku infekce je záhodné imunitu zvýšit, při pokračující infekci pak snížit, aby nedošlo k tzv. citokinové bouři. Proto jsou vědci k využití imunity poněkud zdrženliví. Tedy s vyjímkou několika propagátorů jako je prof. Beran.

Poklud vím, tak klinické zkoušky isoprinosinu (a levamizolu) proti covidu byly ohlášeny už v květnu universitou v Káhiře. Výsledky měly být 20. října, není ale zřejmé, zda studie vůbec začala. https://clinicaltrials.gov/ct2/show/record/NCT04383717

P. Skřivan 14.9.2020 18:23

Prof. Beran prostě propaguje něco, na co nemá čísla, a tak to za tepla našpitá Agroferitu do ucha. Skvělá propagace preparátu. Jestlipak za to má provizi, jak v kraji bývá zvykem ?

J. Kucirek 7.9.2020 13:26

6 davek Remdesivir stoji na 70.000 kc. Isoprinosin 20 tabletek stoji 260 kc. Dle informaci z Internetu. To bude tezky boj. Tady jsou ohrozeny velky prachy.

P. Skřivan 7.9.2020 13:39

Auto je od 250 tis a autobus stojí 7M. Obojí to má kola, obojí to vozí lidi, obojí to dělá vrr vrr, ale je to každé na něco jiného. Tak je to asi s tím Remdesivirem, který napadá přímo virus a preparátem podporujícím imunitu. Slovo konkurence bych tedy nepoužíval.

P. Pruner 7.9.2020 14:37

Samozřejmě má pravdu pan Kučírek. Když bude fungovat systém detekce a okamžitého léčení, tak to až do fáze Remdesiviru nemusí většinou dojít. Je to tedy konkurence jako hrom.

P. Skřivan 7.9.2020 16:11

Na to, aby něco něčemu mohlo konkurovat, musí jít o zaměnitelné produkty. Remdesivir a nějaký imunopreparát ani omylem zaměnitelné nejsou a sám jste si to dokázal. Víc Remdesivir ohrožuje očkování. Tím se stane v principu nepotřebným. Podle Vaší logiky by měl výrobce Remdesiviru bojovat i proti rouškám a respirátorům. :-)))

P. Pruner 7.9.2020 20:16

Opět argumentační faul - já jsem zastáncem roušek a respirátorů a házet něajký boj na výrobce Remdesiviru je nesmysl.

Očkovat se bude dobrovolně ochotna tak polovina populace.

P. Skřivan 8.9.2020 1:36

Má stačit 30%

P. Balcar 8.9.2020 8:55

"argumentační faul" používáte vy. Reálně není rouška nebo respirátor pro Remdesivir konkurence. A ani Isoprinosin ne. Každý je na něco jiného.

H. Dostálová 30.9.2020 18:14

Ono to asi bude jako s vysokým tlakem - někomu stačí přestat solit, snížit hmotnost, stres a zvýšit fyzickou zátěž. to je zadarmo. Někdo potřebuje léčit.

O. Mayer 7.9.2020 13:18

Typický je již rozpor, který je hned v titulu toho článku. Pokud někdo na něco teprve chystá studii, nemá lék, ale jen (třeba odůvodněnou) naději že ho (na základě výsledků té studie) kít bude. Samozřejmě vyloučit účinnost toho prastarého preparátu nelze, ale zrovna stejně tak pravděpodobné je, že se jednat o přání otce myšlenky. Oblíbená teorie zní, že za vším je jakési spiknutí farmaceutických firem, které nepřejí starým osvědčeným lékům, aby mohli prodávat své nové a drahé. Ono ale 500 korun za preparát, jehož účinnost nikdo neprokázal není zrovna málo.

P. Skřivan 7.9.2020 13:36

Účinnost je prokázána. Ale před nakažením nebo krátce po nákaze. Není to o léčbě těžkých případů.

Akorát je otázka, kdy byste ho měl začít brát.

Jinak to staré antimalarikum bylo pro koronáč zakázáno poté, co se prokázala jeho rizikovost. ... také ale naděje byla a byla to skoro hotová věc,

O. Mayer 7.9.2020 14:50

... no já jsem ten důkaz (a to musí být náležitě designovaná studie, nikoliv šuškanda na internetu, že by to mohlo tzv. zabrat) v otevřených zdrojích ikde nenašel (konkretně databázi PubMed) Co jsem v nich naopak našel je studie zmíněného propagátora tohoto preparátu, tedy dr Berana, kde se o virových respiračních infektů pro isoprinosin naopak žádný přesvědčivý efekt neprokázal. A pokud to není o léčbě těžkých případů, tak k čemu to tedy vlastně má být? Aby ta choroba místo 7 dnů trvala týden? K tlumení příznaků u mírně probíhajícího virového infektu vám nejspíše naprosto stejně zabere běžná symptomatická léčba.

P. Skřivan 7.9.2020 16:14

To jste mi neměl říkat. Já doufal, že premiér si nechá radit od někoho, kdo tomu rozumí.

J. Konečný 7.9.2020 11:47

" Účinný lék už dávno existuje." Chápejte, že tohle se lampasáčkovi a jeho partě vůbec nehodí do krámu, z toho jim žádný profit nekyne. Na rozdíl od vakcíny, kterou se do nás chystají napumpovat.

P. Skřivan 7.9.2020 12:16

Myslíte, že byste mohl nejdříve přemýšlet a pak psát ? Kdybyste o tom něco věděl, tak byste také věděl, že není vůbec jisté, jak moc tento lék je reálně schopen pomoci. Navíc má spíš význam jako prevence (dar z nebes pro výrobce), a ne když už jste na JIP. Koronáč není vražedná infekce v absolutním slova smyslu. Je vražedná v tom, že vyřadí zdravotnictví a pak umírají lidé bez pomoci. Na pochopení je to trochu složitější, takže to nepasuje do jednoduchých schémat.

M. Xxcom 7.9.2020 11:11

farmaceutický společnosti stejně už vydělali do konce roku ten vir asi zmizí. WHO není nezávislé organizace, ale zkorumpovaná která má hlad po dolarech.

Nakonec ten Covid 19 není tak nebezpečnej a ikdyž jste negativní jde te na 14 dní do karantény, a politik si tam jde na týden.

P. Skřivan 7.9.2020 12:19

Nebezpeční jsou hlavně chytráci Vašeho typu, kteří bez znalostí dělají závěry. Je dost pravděpodobné, že jsou i nebezpečnější koronáče.

J. Sedlář 7.9.2020 12:31

Jaro už bylo.

E. Lukavská 7.9.2020 10:59

Zákulisní boj o vyřezní plaquenilu ze hry ve Francii pokračuje, aniž to stojí novinářům za pozornost.

E. Lukavská 7.9.2020 10:57

Jeho nemocnicí v době pandemie prošlo 4000 pacientů s covidem, smrtnost v Marseilli byla 5x nižší než v Paříži a okolí. Přesto se ve Francii rozpoutal mediální lynch proti prof. Raoultovi ve snaze ho profesně zlikvidovat. Francouzská vláda vyhláškou prohlásila plaquenil za jedovatou látku už 13. ledna 2020, tedy na počátku pandemie, a dokonce ho zakázala předepisovat ambulatním praktikům. Plaquenil je lék starý 70 let, je při správném dávkování na rozdíl od remdesiviru prakticky bez vedlejších účinků. Je to po aspirinu nejpředepisovanější lék na světě. Užívaly ho užívají bez problému miliony pacientů, včetně Trumpa. Plaquenil berou také preventivně zdravotníci v první linii. Covid v počáteční fázi se léčí úspěšně hydroxychlorochinem v mnoha zemích světa, stačí se porozhlédnout a srovnat si čísla vyspělé západní civilizace s čísly méně rozvinutých zemí (v Africe se používá velmi účinná rostlina artemisia annua). !!

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • E. Lukavská 7.9.2020 10:56

  Ano, lék xistuje. Jmenuje se Hydroxychlorochin (plaquenil). Musí podat nemocnému na počátku choroby na rozdíl od remdesiviru). Do 5-6 dnů zlikviduje v organismu virovou nálož. Všechny prováděné studie , které chtěly vyřadit plaquenil ze hry (obzvláště se v tomto smyslu znemožnil prestižní časopis The Lancet, který se nakonec za svou studii omluvil a 3 z podepsaných autorů se od ní distancovali) postupovaly tak, že podávaly plaquenil ve vyšších než předepsaných dávkách pacientům ve vážném stavu, kdy lék už nezabírá. Je zřejmé, že taková medikace nemohla mít pozitivní výsledek a pacienty poškodila. V tomto smyslu se odehrála velmi odporná hra ve Francii, kde v Marseilli léčí nemocné „nezákonně“ plaquenilem (1 balení za 157,- Kč bez receptu před stažením z lékáren) prof. Didier Raoult (zakladatel fakultní nemocnice a výzkumného centra infekčních chorob, patří ke světové epidemiologické špičce, nejvíce citovaný francouzský vědec v odborných časopisech). Jeho formule je : otestovat pacien

  O. Mayer 7.9.2020 13:22

  .. mohl bych se pro své poučení zeptat, jakýmže mechanismem chlorochin "likviduje virovou nálož" ?

  P. Skřivan 7.9.2020 13:47

  Tento lék se už na koronáče používal a od jeho používání se upustilo. Propagoval ho mj. Trump, patrně z důvodu nepochopení podstaty.

  Virovou nálož likviduje v případě, pokud zabije pacienta. :-)

  E. Lukavská 7.9.2020 15:39

  Zřejmě jste si úplně dobře nepřečetl můj příspěvek. Jinými slovy já o voze, vy o koze.

  P. Skřivan 7.9.2020 16:24

  Já se obávám, že ano. Pokud vím, tak tento lék se nepodává, protože rizika převažují nad přínosem. Podobně jako u Bioparoxu. Podávání bylo doporučeno a už není. Není to tedy o tom, že teď se někdo probudí a přijde s tím zas. Navíc tohle je historické antimalarikum. Remdesivir je technicky zcela nový lék. Těmto lékům patří budoucnost. Ne chininu.

  E. Lukavská 7.9.2020 15:47

  S dotazem se, prosím, obraťte na prof. Didier Raoulta, IHU (Institut hospitalier universitaire) Marseille. V Marseilli byla díky prof Raoultovi smrtnost 5x nižší než v Paříži. Jeho protokol: otestovat, v případě pozitivity nasadit plaquenil s azithromycinem. Je ovšem nutno nasadit lék na počátku choroby, nikoli až když se pacient dusí a má zápal plic. V tom je ten vtip. Prof Raoult Vám ochotně ukáže všechny možné údaje o průběhu pandemie na jihu Francie, grafy, tabulky, počty nemocných, věkové složení pacientů, atd.

  J. Kucirek 7.9.2020 13:33

  100 tabletek stoji 1440 kc.


  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...