Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Dostálová 30.9.2020 18:14

Ono to asi bude jako s vysokým tlakem - někomu stačí přestat solit, snížit hmotnost, stres a zvýšit fyzickou zátěž. to je zadarmo. Někdo potřebuje léčit.

H. Dostálová 30.9.2020 18:10

Imunita ve "zhoubná" ve vztahu ke každé infekční nemoci, a i u neinfekčních. Tělo s dobrou imunitou se ubrání.

P. Skřivan 14.9.2020 18:23

Prof. Beran prostě propaguje něco, na co nemá čísla, a tak to za tepla našpitá Agroferitu do ucha. Skvělá propagace preparátu. Jestlipak za to má provizi, jak v kraji bývá zvykem ?

V. Bošková 12.9.2020 8:24

Problém je v tom, že některé studie tvrdí, že právě imunita může být ve vztahu ke covid-19 zhoubná. Každopádně během půlroku nejsou studie ve světě jednoznačné, zčásti jsou rozporuplné.

S. Rádl 10.9.2020 9:28

Pokud se podíváte zpět, tak proticovid účinky byly popisovány u několika desítek používaných léčiv a o většině není ani vidu, ani slechu. Ono je to podobné i s inoprinosinem, který je imunostimulant. A protože covid je mrcha, tak na začátku infekce je záhodné imunitu zvýšit, při pokračující infekci pak snížit, aby nedošlo k tzv. citokinové bouři. Proto jsou vědci k využití imunity poněkud zdrženliví. Tedy s vyjímkou několika propagátorů jako je prof. Beran.

Poklud vím, tak klinické zkoušky isoprinosinu (a levamizolu) proti covidu byly ohlášeny už v květnu universitou v Káhiře. Výsledky měly být 20. října, není ale zřejmé, zda studie vůbec začala. https://clinicaltrials.gov/ct2/show/record/NCT04383717

S. Rádl 10.9.2020 9:23

Pak ale spinkaly vlády všech zemí. Pokud vím, tak klinické testy isoprinosinu na covid byly oznámeny jen v Egyptě a nevím, zda vůbec začaly.

Jinak pokud se podíváte zpět, tak proticovid účinky byly popisovány u několika desítek používaných léčiv a o většině není ani vidu, ani slechu. Ono je to podobné i s inoprinosinem, který je imunostimulant. A protože covid je mrcha, tak na začátku infekce je záhodné imunitu zvýšit, při pokračující infekci pak snížit, aby nedošlo k tzv. citokinové bouři. Proto jsou vědci k využití imunity poněkud zdrženliví. Tedy s vyjímkou několika propagátorů jako je prof. Beran.

P. Balcar 8.9.2020 8:55

"argumentační faul" používáte vy. Reálně není rouška nebo respirátor pro Remdesivir konkurence. A ani Isoprinosin ne. Každý je na něco jiného.

P. Skřivan 8.9.2020 1:36

Má stačit 30%

P. Pruner 7.9.2020 20:24

Zatím se o milony nejedná. Faktor času je velmi důležitý, problémy s účinností či s vedlejšími účinky se mohou ukázat za dlouhou dobu. Navíc k tomu prvnímu jsem četl, že i prodělání Covidu chrání pouze tři měsíce a pochybuji, že vakcina bude úspěšnější.

P. Pruner 7.9.2020 20:21

Opět tvrdíte něco co jsem neřekl - Američané vir nešířili. Pouze výzkum byl za Obamy zakázán a přešel do Wuhanu. Pokud jim to uteklo, je to jejich vina, ale existují případy údajně nemocných daleko dříve i v jiných státech. Čína informovala WHO asi včas, 31.12.19. Čína logicky bojovala proti panice mezi obyvateli, protože tam byla situace podstatně horší než později u nás. Jinak fandím Trumpovi proti Číně, bylo nesmyslem dopustit převody špičkových technologií do Číny z touhy po mamonu.

P. Pruner 7.9.2020 20:16

Opět argumentační faul - já jsem zastáncem roušek a respirátorů a házet něajký boj na výrobce Remdesiviru je nesmysl.

Očkovat se bude dobrovolně ochotna tak polovina populace.

P. Skřivan 7.9.2020 16:43

Pane Prunere: proč byste se nenechal očkovat vakcínou, kterou bylo před Vámi očkováno pár milionů lidí a její účinnost a bezpečnost tím byla potvrzena ? :-))))))) Nejste cvok ? Chápete, že poté, co to dostane pár milionů lidí, už nejde o studie, ale o praxi ? .-))) O studie jde pak max v případě průšvihu.

P. Skřivan 7.9.2020 16:37

Pane Prunere, tak čínským komunistům do tam dopravili zlí Američani. To si děláte srandu, ne ? Nebo jste si spletl dobu. Jenže ono to není o tom, kdo to tam dopravil, ale o tom, kdo to nechal rozšířit a dokonce posílal policajty na toho, kdo o tom informoval. Jasné ? ... a to byli čínští komunisté. Žádní Američani. Velký Blondýn se do toho vložil až potom a s chytrostí sobě vlastní plácal, že to nic není.

Jinak bych spíš věřil, že Vy pracujete pro čínskou tajnou službu a v jejich zájmu tu šíříte dezinformace, jako třeba tenhle nesmysl.

P. Skřivan 7.9.2020 16:24

Já se obávám, že ano. Pokud vím, tak tento lék se nepodává, protože rizika převažují nad přínosem. Podobně jako u Bioparoxu. Podávání bylo doporučeno a už není. Není to tedy o tom, že teď se někdo probudí a přijde s tím zas. Navíc tohle je historické antimalarikum. Remdesivir je technicky zcela nový lék. Těmto lékům patří budoucnost. Ne chininu.

P. Skřivan 7.9.2020 16:14

To jste mi neměl říkat. Já doufal, že premiér si nechá radit od někoho, kdo tomu rozumí.

P. Skřivan 7.9.2020 16:11

Na to, aby něco něčemu mohlo konkurovat, musí jít o zaměnitelné produkty. Remdesivir a nějaký imunopreparát ani omylem zaměnitelné nejsou a sám jste si to dokázal. Víc Remdesivir ohrožuje očkování. Tím se stane v principu nepotřebným. Podle Vaší logiky by měl výrobce Remdesiviru bojovat i proti rouškám a respirátorům. :-)))

V. Braun 7.9.2020 15:50

Koukám, že jste zřejmě článek nečetl.

"Kvůli případné studii se Babiš s experty sejde ještě jednou ve středu. Ačkoliv jsou totiž někteří odborníci a lékaři přesvědčeni, že isoprinosine by v boji s covidem pomoci mohl, v českých registrech lék pro tyto účely vedený není."

E. Lukavská 7.9.2020 15:47

S dotazem se, prosím, obraťte na prof. Didier Raoulta, IHU (Institut hospitalier universitaire) Marseille. V Marseilli byla díky prof Raoultovi smrtnost 5x nižší než v Paříži. Jeho protokol: otestovat, v případě pozitivity nasadit plaquenil s azithromycinem. Je ovšem nutno nasadit lék na počátku choroby, nikoli až když se pacient dusí a má zápal plic. V tom je ten vtip. Prof Raoult Vám ochotně ukáže všechny možné údaje o průběhu pandemie na jihu Francie, grafy, tabulky, počty nemocných, věkové složení pacientů, atd.

E. Lukavská 7.9.2020 15:39

Zřejmě jste si úplně dobře nepřečetl můj příspěvek. Jinými slovy já o voze, vy o koze.

O. Mayer 7.9.2020 14:50

... no já jsem ten důkaz (a to musí být náležitě designovaná studie, nikoliv šuškanda na internetu, že by to mohlo tzv. zabrat) v otevřených zdrojích ikde nenašel (konkretně databázi PubMed) Co jsem v nich naopak našel je studie zmíněného propagátora tohoto preparátu, tedy dr Berana, kde se o virových respiračních infektů pro isoprinosin naopak žádný přesvědčivý efekt neprokázal. A pokud to není o léčbě těžkých případů, tak k čemu to tedy vlastně má být? Aby ta choroba místo 7 dnů trvala týden? K tlumení příznaků u mírně probíhajícího virového infektu vám nejspíše naprosto stejně zabere běžná symptomatická léčba.

P. Pruner 7.9.2020 14:37

Samozřejmě má pravdu pan Kučírek. Když bude fungovat systém detekce a okamžitého léčení, tak to až do fáze Remdesiviru nemusí většinou dojít. Je to tedy konkurence jako hrom.

P. Pruner 7.9.2020 14:35

Nehrajte si na chytrého a nevkládejte mi do úst co jsem neřekl. Co píšete chápu od samého počátku na italském příkladu. Zda je viníkem Čína není prokázáno. "Hraní" s netopýřím virem začalo prokazatelně v USA a pak 2015 se to tam zakázalo a přešlo to do Číny, údajně s penězi i nějakými vědci. On totiž ten vir tisíce let neuměl přeskočit z netopýra na člověka, to ho musel "někdo" naučit...

P. Pruner 7.9.2020 14:31

Samozřejmě, že studie je třeba, aby mohl být lék používán lékaři Lege artis a ne na jejich riziko. Navíc já bych se řádově 1,5 roku vyvíjenou pořádně neodzkoušenou vakcinou na Covid-19 nikdy dobrovolně nenechal očkovat. U používaných vakcin trval vývoj a testy léta.

P. Skřivan 7.9.2020 13:47

Tento lék se už na koronáče používal a od jeho používání se upustilo. Propagoval ho mj. Trump, patrně z důvodu nepochopení podstaty.

Virovou nálož likviduje v případě, pokud zabije pacienta. :-)

P. Skřivan 7.9.2020 13:43

Na všechny ostatní nemoci, které medicína zatím neumí léčit. Jednou z nejhorších, je stárnutí. Otázka je, zda je to nemoc. Tuhle otázku ale není třeba řešit, protože medicína ji možná dost brzo (s historického hlediska), vyřeší sama.

P. Skřivan 7.9.2020 13:39

Auto je od 250 tis a autobus stojí 7M. Obojí to má kola, obojí to vozí lidi, obojí to dělá vrr vrr, ale je to každé na něco jiného. Tak je to asi s tím Remdesivirem, který napadá přímo virus a preparátem podporujícím imunitu. Slovo konkurence bych tedy nepoužíval.

P. Skřivan 7.9.2020 13:36

Účinnost je prokázána. Ale před nakažením nebo krátce po nákaze. Není to o léčbě těžkých případů.

Akorát je otázka, kdy byste ho měl začít brát.

Jinak to staré antimalarikum bylo pro koronáč zakázáno poté, co se prokázala jeho rizikovost. ... také ale naděje byla a byla to skoro hotová věc,

J. Kucirek 7.9.2020 13:33

100 tabletek stoji 1440 kc.

J. Kucirek 7.9.2020 13:26

6 davek Remdesivir stoji na 70.000 kc. Isoprinosin 20 tabletek stoji 260 kc. Dle informaci z Internetu. To bude tezky boj. Tady jsou ohrozeny velky prachy.

O. Mayer 7.9.2020 13:22

.. mohl bych se pro své poučení zeptat, jakýmže mechanismem chlorochin "likviduje virovou nálož" ?


TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...