Pátek 30. října 2020svátek má Tadeáš 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Konečný 7.9.2020 10:05

Strašná choroba, ten koronavirus. Horší než Miroslav Kalousek. Sice naprostá většina "nakažených" o ničem neví a žádné příznaky nemá a mít nebude, ale tahle panoptikální fraška neskončí, dokud nás jistý lampasáček neopíchá podezřelou vakcínou a nenamaže si kapsu na provizi. Do té doby ty jejich semafory, náhubky a další kraviny neskončí.

J. Jirka 7.9.2020 10:15

V okamžiku objevení se koronaviru v Česku přestal prof. Prymula propagovat očkování proti chřipce, což byla několik předchozích let je ho hlavní (a možná i jediná) činnost a předmět podnikání jeho dcery a chytil nový svěží vítr.

Mimochodem, od 1. do 12. týdne letošního roku zemřelo na chřipku v Česku 321 osob, od 12. týdne, kdy byla vyhlášena karanténa až doteď už nikdo.

P. Pruner 7.9.2020 10:26

Několikrát jsem četl, že máme přes 400 mrtvých. Rozhodně bych Covid-19 nezlehčoval, ale není to katastrofa jak tvrdí ti, kteří chtějí proočkovat miliardy lidí.

P. Skřivan 7.9.2020 10:48

Katastrofa to je v případě přeplnění nemocnic. To Vy a Vám podobní zjevně nejste schopni pochopit. V tom je tahle nemoc podstatně horší než chřipka, která nemocnice tak nezatěžuje. Jinak by nebylo nutné dělat žádná opatření. To si ale vyřiďte s komunisty s ČLR.

P. Pruner 7.9.2020 14:35

Nehrajte si na chytrého a nevkládejte mi do úst co jsem neřekl. Co píšete chápu od samého počátku na italském příkladu. Zda je viníkem Čína není prokázáno. "Hraní" s netopýřím virem začalo prokazatelně v USA a pak 2015 se to tam zakázalo a přešlo to do Číny, údajně s penězi i nějakými vědci. On totiž ten vir tisíce let neuměl přeskočit z netopýra na člověka, to ho musel "někdo" naučit...

P. Skřivan 7.9.2020 16:37

Pane Prunere, tak čínským komunistům do tam dopravili zlí Američani. To si děláte srandu, ne ? Nebo jste si spletl dobu. Jenže ono to není o tom, kdo to tam dopravil, ale o tom, kdo to nechal rozšířit a dokonce posílal policajty na toho, kdo o tom informoval. Jasné ? ... a to byli čínští komunisté. Žádní Američani. Velký Blondýn se do toho vložil až potom a s chytrostí sobě vlastní plácal, že to nic není.

Jinak bych spíš věřil, že Vy pracujete pro čínskou tajnou službu a v jejich zájmu tu šíříte dezinformace, jako třeba tenhle nesmysl.

P. Pruner 7.9.2020 20:21

Opět tvrdíte něco co jsem neřekl - Američané vir nešířili. Pouze výzkum byl za Obamy zakázán a přešel do Wuhanu. Pokud jim to uteklo, je to jejich vina, ale existují případy údajně nemocných daleko dříve i v jiných státech. Čína informovala WHO asi včas, 31.12.19. Čína logicky bojovala proti panice mezi obyvateli, protože tam byla situace podstatně horší než později u nás. Jinak fandím Trumpovi proti Číně, bylo nesmyslem dopustit převody špičkových technologií do Číny z touhy po mamonu.

P. Skřivan 7.9.2020 10:50

Pokud vím, tak tenhle lék je preventivní - pomáhá na počátku infekce. Čili až bude výsledek studie, bude už očkování a studie nebude třeba.

P. Pruner 7.9.2020 14:31

Samozřejmě, že studie je třeba, aby mohl být lék používán lékaři Lege artis a ne na jejich riziko. Navíc já bych se řádově 1,5 roku vyvíjenou pořádně neodzkoušenou vakcinou na Covid-19 nikdy dobrovolně nenechal očkovat. U používaných vakcin trval vývoj a testy léta.

P. Skřivan 7.9.2020 16:43

Pane Prunere: proč byste se nenechal očkovat vakcínou, kterou bylo před Vámi očkováno pár milionů lidí a její účinnost a bezpečnost tím byla potvrzena ? :-))))))) Nejste cvok ? Chápete, že poté, co to dostane pár milionů lidí, už nejde o studie, ale o praxi ? .-))) O studie jde pak max v případě průšvihu.

P. Pruner 7.9.2020 20:24

Zatím se o milony nejedná. Faktor času je velmi důležitý, problémy s účinností či s vedlejšími účinky se mohou ukázat za dlouhou dobu. Navíc k tomu prvnímu jsem četl, že i prodělání Covidu chrání pouze tři měsíce a pochybuji, že vakcina bude úspěšnější.

J. Jirka 7.9.2020 11:19

Od začátku roku máme přes 80.000 mrtvých na stoprocentně smrtelnou nemoc, zvanou "život". Tohle nezlehčujte!

P. Skřivan 7.9.2020 13:43

Na všechny ostatní nemoci, které medicína zatím neumí léčit. Jednou z nejhorších, je stárnutí. Otázka je, zda je to nemoc. Tuhle otázku ale není třeba řešit, protože medicína ji možná dost brzo (s historického hlediska), vyřeší sama.

J. Sokol 7.9.2020 8:08

Informace o vyléčených důchodcích pomocí isoprosinu jsem poprvé slyšel asi před měsícem!! Co znamená, že babiš potažmo lidovky se to zvěděli až ted?

J. Vacek 7.9.2020 7:50

Základem pokroku je systematický vyhledávací výzkum nových možností i aplikaci vč. překonávání tzv. funkční fixace. A překonávat ty stereotypy schematizmu vč. předpisů.

J. Sokol 7.9.2020 8:00

Jo takže když bude sousedovi hořet barák, tak začnu "systematicky vyhledávat" vodu pro novou studnu, místo abych mu půjčil hadici ve které už voda dávno je. Vy jste ale hlavička, gratuluji..

V. Braun 7.9.2020 9:02

Myslím, že je to spíše tak, že sousedovi tu hadici půjčíte, i když je certifikovaná jen k hašení vašeho baráku. T.j. překonáte funkční fixaci, asi jako v případě daného léku, který je schválen (fixován) k nějaké funkci, kterou ale není léčba onemocnění typu COVID.

J. Sokol 7.9.2020 13:05

úplně mimo mísu, isoprosin je ANTIVIROTIKUM. Takže se používá na zvýšení přirozené imunitní reakce na virovou infekci. viz info SÚKL. RADŠI UŽ NIČ NEPIŠ

V. Braun 7.9.2020 15:50

Koukám, že jste zřejmě článek nečetl.

"Kvůli případné studii se Babiš s experty sejde ještě jednou ve středu. Ačkoliv jsou totiž někteří odborníci a lékaři přesvědčeni, že isoprinosine by v boji s covidem pomoci mohl, v českých registrech lék pro tyto účely vedený není."

P. Krupka 7.9.2020 6:47

Neviem, či sa na Slovensku pri liečbe covid 19 používa, ale tu je jeho registrácia: https://www.liekinfo.sk/liek-isoprinosine-500-mg-tablety-tbl-50x500-mg-(blis-pvc-pvdc-al)-14839-spc

P. Pruner 7.9.2020 5:47

Dobré zprávy, je to jednodušší cesta než riskovat podávání časem málo prověřených vakcin, které se plánuje. Lékaři, kteří mají odvahu k používání Isoprinosinu zaslouží ocenění. Chválím pana Babiše a spol. za popisovaný přístup. Soukromé firmy ve světě se logicky nepustí do ověřování ze kterého nic nebudou mít a pro ty které vyvíjí vakcinu, to je dokonce "konkurence".

V. Braun 7.9.2020 9:03

Konkurence nepřímá, vakcíny se prodají i tak.

Z. Kučera 7.9.2020 12:10

Souhlas, jen účinky Isoprinosinu byly známé už na jaře a o studii se uvažuje až teď, kdy začaly stoupat počty nakažených. Celé léto vláda v pohodě spinkala.

S. Rádl 10.9.2020 9:23

Pak ale spinkaly vlády všech zemí. Pokud vím, tak klinické testy isoprinosinu na covid byly oznámeny jen v Egyptě a nevím, zda vůbec začaly.

Jinak pokud se podíváte zpět, tak proticovid účinky byly popisovány u několika desítek používaných léčiv a o většině není ani vidu, ani slechu. Ono je to podobné i s inoprinosinem, který je imunostimulant. A protože covid je mrcha, tak na začátku infekce je záhodné imunitu zvýšit, při pokračující infekci pak snížit, aby nedošlo k tzv. citokinové bouři. Proto jsou vědci k využití imunity poněkud zdrženliví. Tedy s vyjímkou několika propagátorů jako je prof. Beran.


Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...