Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Mayer 7.9.2020 13:18

Typický je již rozpor, který je hned v titulu toho článku. Pokud někdo na něco teprve chystá studii, nemá lék, ale jen (třeba odůvodněnou) naději že ho (na základě výsledků té studie) kít bude. Samozřejmě vyloučit účinnost toho prastarého preparátu nelze, ale zrovna stejně tak pravděpodobné je, že se jednat o přání otce myšlenky. Oblíbená teorie zní, že za vším je jakési spiknutí farmaceutických firem, které nepřejí starým osvědčeným lékům, aby mohli prodávat své nové a drahé. Ono ale 500 korun za preparát, jehož účinnost nikdo neprokázal není zrovna málo.

J. Sokol 7.9.2020 13:05

úplně mimo mísu, isoprosin je ANTIVIROTIKUM. Takže se používá na zvýšení přirozené imunitní reakce na virovou infekci. viz info SÚKL. RADŠI UŽ NIČ NEPIŠ

J. Sedlář 7.9.2020 12:31

Jaro už bylo.

P. Skřivan 7.9.2020 12:19

Nebezpeční jsou hlavně chytráci Vašeho typu, kteří bez znalostí dělají závěry. Je dost pravděpodobné, že jsou i nebezpečnější koronáče.

P. Skřivan 7.9.2020 12:16

Myslíte, že byste mohl nejdříve přemýšlet a pak psát ? Kdybyste o tom něco věděl, tak byste také věděl, že není vůbec jisté, jak moc tento lék je reálně schopen pomoci. Navíc má spíš význam jako prevence (dar z nebes pro výrobce), a ne když už jste na JIP. Koronáč není vražedná infekce v absolutním slova smyslu. Je vražedná v tom, že vyřadí zdravotnictví a pak umírají lidé bez pomoci. Na pochopení je to trochu složitější, takže to nepasuje do jednoduchých schémat.

Z. Kučera 7.9.2020 12:10

Souhlas, jen účinky Isoprinosinu byly známé už na jaře a o studii se uvažuje až teď, kdy začaly stoupat počty nakažených. Celé léto vláda v pohodě spinkala.

J. Konečný 7.9.2020 11:47

" Účinný lék už dávno existuje." Chápejte, že tohle se lampasáčkovi a jeho partě vůbec nehodí do krámu, z toho jim žádný profit nekyne. Na rozdíl od vakcíny, kterou se do nás chystají napumpovat.

J. Jirka 7.9.2020 11:19

Od začátku roku máme přes 80.000 mrtvých na stoprocentně smrtelnou nemoc, zvanou "život". Tohle nezlehčujte!

M. Xxcom 7.9.2020 11:11

farmaceutický společnosti stejně už vydělali do konce roku ten vir asi zmizí. WHO není nezávislé organizace, ale zkorumpovaná která má hlad po dolarech.

Nakonec ten Covid 19 není tak nebezpečnej a ikdyž jste negativní jde te na 14 dní do karantény, a politik si tam jde na týden.

E. Lukavská 7.9.2020 10:59

Zákulisní boj o vyřezní plaquenilu ze hry ve Francii pokračuje, aniž to stojí novinářům za pozornost.

E. Lukavská 7.9.2020 10:57

Jeho nemocnicí v době pandemie prošlo 4000 pacientů s covidem, smrtnost v Marseilli byla 5x nižší než v Paříži a okolí. Přesto se ve Francii rozpoutal mediální lynch proti prof. Raoultovi ve snaze ho profesně zlikvidovat. Francouzská vláda vyhláškou prohlásila plaquenil za jedovatou látku už 13. ledna 2020, tedy na počátku pandemie, a dokonce ho zakázala předepisovat ambulatním praktikům. Plaquenil je lék starý 70 let, je při správném dávkování na rozdíl od remdesiviru prakticky bez vedlejších účinků. Je to po aspirinu nejpředepisovanější lék na světě. Užívaly ho užívají bez problému miliony pacientů, včetně Trumpa. Plaquenil berou také preventivně zdravotníci v první linii. Covid v počáteční fázi se léčí úspěšně hydroxychlorochinem v mnoha zemích světa, stačí se porozhlédnout a srovnat si čísla vyspělé západní civilizace s čísly méně rozvinutých zemí (v Africe se používá velmi účinná rostlina artemisia annua). !!

 • reagovat
 • nahlásit příspěvek
 • E. Lukavská 7.9.2020 10:56

  Ano, lék xistuje. Jmenuje se Hydroxychlorochin (plaquenil). Musí podat nemocnému na počátku choroby na rozdíl od remdesiviru). Do 5-6 dnů zlikviduje v organismu virovou nálož. Všechny prováděné studie , které chtěly vyřadit plaquenil ze hry (obzvláště se v tomto smyslu znemožnil prestižní časopis The Lancet, který se nakonec za svou studii omluvil a 3 z podepsaných autorů se od ní distancovali) postupovaly tak, že podávaly plaquenil ve vyšších než předepsaných dávkách pacientům ve vážném stavu, kdy lék už nezabírá. Je zřejmé, že taková medikace nemohla mít pozitivní výsledek a pacienty poškodila. V tomto smyslu se odehrála velmi odporná hra ve Francii, kde v Marseilli léčí nemocné „nezákonně“ plaquenilem (1 balení za 157,- Kč bez receptu před stažením z lékáren) prof. Didier Raoult (zakladatel fakultní nemocnice a výzkumného centra infekčních chorob, patří ke světové epidemiologické špičce, nejvíce citovaný francouzský vědec v odborných časopisech). Jeho formule je : otestovat pacien

  P. Skřivan 7.9.2020 10:50

  Pokud vím, tak tenhle lék je preventivní - pomáhá na počátku infekce. Čili až bude výsledek studie, bude už očkování a studie nebude třeba.

  P. Skřivan 7.9.2020 10:48

  Katastrofa to je v případě přeplnění nemocnic. To Vy a Vám podobní zjevně nejste schopni pochopit. V tom je tahle nemoc podstatně horší než chřipka, která nemocnice tak nezatěžuje. Jinak by nebylo nutné dělat žádná opatření. To si ale vyřiďte s komunisty s ČLR.

  P. Pruner 7.9.2020 10:26

  Několikrát jsem četl, že máme přes 400 mrtvých. Rozhodně bych Covid-19 nezlehčoval, ale není to katastrofa jak tvrdí ti, kteří chtějí proočkovat miliardy lidí.

  J. Jirka 7.9.2020 10:15

  V okamžiku objevení se koronaviru v Česku přestal prof. Prymula propagovat očkování proti chřipce, což byla několik předchozích let je ho hlavní (a možná i jediná) činnost a předmět podnikání jeho dcery a chytil nový svěží vítr.

  Mimochodem, od 1. do 12. týdne letošního roku zemřelo na chřipku v Česku 321 osob, od 12. týdne, kdy byla vyhlášena karanténa až doteď už nikdo.

  J. Konečný 7.9.2020 10:05

  Strašná choroba, ten koronavirus. Horší než Miroslav Kalousek. Sice naprostá většina "nakažených" o ničem neví a žádné příznaky nemá a mít nebude, ale tahle panoptikální fraška neskončí, dokud nás jistý lampasáček neopíchá podezřelou vakcínou a nenamaže si kapsu na provizi. Do té doby ty jejich semafory, náhubky a další kraviny neskončí.

  V. Braun 7.9.2020 9:03

  Konkurence nepřímá, vakcíny se prodají i tak.

  V. Braun 7.9.2020 9:02

  Myslím, že je to spíše tak, že sousedovi tu hadici půjčíte, i když je certifikovaná jen k hašení vašeho baráku. T.j. překonáte funkční fixaci, asi jako v případě daného léku, který je schválen (fixován) k nějaké funkci, kterou ale není léčba onemocnění typu COVID.

  J. Sokol 7.9.2020 8:08

  Informace o vyléčených důchodcích pomocí isoprosinu jsem poprvé slyšel asi před měsícem!! Co znamená, že babiš potažmo lidovky se to zvěděli až ted?

  J. Sokol 7.9.2020 8:00

  Jo takže když bude sousedovi hořet barák, tak začnu "systematicky vyhledávat" vodu pro novou studnu, místo abych mu půjčil hadici ve které už voda dávno je. Vy jste ale hlavička, gratuluji..

  J. Vacek 7.9.2020 7:50

  Základem pokroku je systematický vyhledávací výzkum nových možností i aplikaci vč. překonávání tzv. funkční fixace. A překonávat ty stereotypy schematizmu vč. předpisů.

  P. Krupka 7.9.2020 6:47

  Neviem, či sa na Slovensku pri liečbe covid 19 používa, ale tu je jeho registrácia: https://www.liekinfo.sk/liek-isoprinosine-500-mg-tablety-tbl-50x500-mg-(blis-pvc-pvdc-al)-14839-spc

  P. Pruner 7.9.2020 5:47

  Dobré zprávy, je to jednodušší cesta než riskovat podávání časem málo prověřených vakcin, které se plánuje. Lékaři, kteří mají odvahu k používání Isoprinosinu zaslouží ocenění. Chválím pana Babiše a spol. za popisovaný přístup. Soukromé firmy ve světě se logicky nepustí do ověřování ze kterého nic nebudou mít a pro ty které vyvíjí vakcinu, to je dokonce "konkurence".


  TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

  Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

  Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

  S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

  Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

  Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...