Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lendl se vrátil, začal porážkou

Česko

Šestnáct let trvalo, než se bývalý nejlepší tenista světa Ivan Lendl vrátil na kurty.

V exhibici na jeden set v Atlantic City prohrál čtyřicetiletý rodák z Ostravy s o čtyři roky mladším Švédem Matsem Wilanderem 3:6.

ATLANTIC CITY Tenista Ivan Lendl svůj první zápas po 16 letech prohrál. V exhibici Caesars Tennis Classic porazil v Atlantic City bývalého prvního hráče světa Švéd Mats Wilander 6:3.

Zápas sledovalo přes sedm tisíc diváků a padesátiletý Lendl vypadal skoro stejně, jako když kdysi vládl tenisovému světu.

Jen jeho hra už neměla pochopitelně takový říz a kupil příliš mnoho nevynucených chyb.

Zábava i frustrace „Bylo zábavné zase hrát, ale bylo to i trochu frustrující. Měl jsem jasnou představu o svých úderech, ale nedokázal jsem míče dobře trefovat,“ řekl Lendl.

„Byl jsem pro něj dost těžký protivník na první zápas,“ popichoval Wilander poraženého. Lendl kontroval slovy: „Příště budu lepší.“

Lendl, vítěz 94 turnajů dvouhry a osmi grandslamových turnajů ve dvouhře, pobýval v čele světového žebříčku v letech 1983–1989 dohromady 270 týdnů.

Z tenisové scény ale musel ostravský rodák, který má od roku 1992 americké občanství, zmizet nedobrovolně v roce 1994 kvůli

Měl jsem jasnou představu o úderech, ale nedokázal jsem míče

dobře trefovat chronickým bolestem zad. K tenisu se pak vrátil loni.

„Srdce mi říkalo, že to moc nepůjde, ale mysl měla opačný názor a většinou to tak bylo,“ konstatoval Lendl.

Už před utkáním tvrdil, že diváci mohou čekat dlouhé výměny. „Naše hra se nezměnila, takže nebude k vidění tenis ve stylu servis a volej. Já se rozhodně budu snažit o co nejvíce forhendů,“ připomněl svůj nejsilnější úder.

„Když mě Mats porazí, tak si to zaslouží. Zadarmo se ale nedám.“ Po první výměně: Už seš unavenej...?

S Wilanderem nakonec hráli vážně, ale zároveň se také bavili. Po první dlouhé výměně se Lendl s úsměvem obrátil na mladšího soupeře a zavolal: „Už seš unavenej?“ Lendl vyhrál první game, ale pak ztratil dvakrát servis. Při mečbolu skončil jeho forhendový volej v síti. „Bylo skvělé hrát před fanoušky, jen bych chtěl dát více lepších míčů,“ řekl Lendl.

„Tenis si užívám a vždycky jsem si užíval, ale abych byl upřímný, tak občas si hru vychutnám více, když hraju doma na svém kurtu,“ dodal.

Osminásobný grandslamový vítěz Lendl neplánuje hrát veteránský okruh, ale možná se objeví na dalších exhibicích. Jedna je v jednání pro Českou republiku a mohla by se uskutečnit letos na podzim.

V dalších exhibičních zápasech porazil Rus Marat Safin další někdejší hvězdu Petea Samprase 6:4. Andy Roddick si se Samprasem poradil stejným poměrem a pak přehrál Safina 6:4.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte
Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte

Příběh začátku nového života, který jednou jako dárek můžete věnovat svému dítěti. Každý rok jedna otázka a tři roky odpovědí, ze kterých vznikne...