29. března 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Vylepšené akce pro policisty a hasiče. Vnitro koupilo mixážní pult za 76 tisíc

Diskotéka - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diskotéka - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Policisté, hasiči a další pracovníci ministerstva vnitra se mohou těšit na kvalitnější hudební produkci na akcích pořádaných jejich zaměstnavatelem. Resort totiž pro významné události pořídil nový digitální mixážní pult za necelých 76 tisíc korun. Má nahradit stávající analogový přístroj.

Elektronické zařízení, které slouží ke směšování, úpravě a šíření zvukových signálů, pořídilo Zařízení služeb ministerstva vnitra. Společnosti Akustik Polák, jež se specializuje na hudební produkci, zaplatilo za aparát dohromady 75 755 korun s DPH.

Samotný mixážní pult značky Allen & Heath stál 44 261, na 25 166 vyšel takzvaný audio rack, tedy zvukové příslušenství, a částku 6328 korun si vyžádal přepravní box. Vyplývá to z údajů zveřejněných ve veřejném registru smluv.

Podle Jiřího Korbela z tiskového oddělení resortu bude pult využíván při událostech ministerstva, policie a hasičského sboru. „Především pak pro významné akce konané v reprezentačních prostorách,“ podotkl Korbel.

Vnitro doposud podobným moderním přístrojem nedisponovalo, užívalo analogový pult. Právě ten by mělo nově koupené zařízení nahradit. Ministerstvo si od něj slibuje „zvýšení technické úrovně akcí“.

Ze smlouvy zveřejněné v registru vyplývá, že se jedná o mix značky Allen & Heath, model QU16. Podle předního tuzemského dýdžeje Tominika Turzy, vystupujícího pod pseudonymem DJ Roxtar, je takový typ pro účely resortu vnitra nadstandardní.

„Přesto si nemyslím, že to je věc, která by nepatřila na takovou instituci, nebo že by se při ozvučení konferencí nebo různých mecheche parád nevyužila,“ okomentoval Turza stručně pro Lidovky.cz.

rsaRobert Sattler

Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?
Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?

S vývojem sociálních sítí se stále častěji setkáváme s pojmem kyberšikana. Online svět může přinášet řadu nástrah, které se netýkají jen dospělých, ale také dětí. Co si pod kyberšikanou představit a jak můžeme děti ochránit?

Najdete na Lidovky.cz