Přesto si činovníci Nymburka program pochvalují. „Je to náročné po finanční i organizační stránce, ale Jadranská liga platí za druhou nejkvalitnější klubovou soutěž v Evropě. Pro hráče je to šance, jak se zlepšit, zřejmý je i přínos pro národní tým,“ říká generální manažer klubu Rudolf Šimeček.
Sportovní ředitel Jiří Zídek přidává další klady. „Česká liga by nám takové zápasy nenabídla, a Jadranská liga je tahákem i pro diváky. Ještě se nestalo, aby mohli sledovat oficiální zápasy českého klubu s tradičními účastníky Euroligy, což jsou Partizan Bělehrad, Cibona Záhřeb a Olimpija Lublaň,“ pokyvuje hlavou.
Jen do prosince tak Nymburští nalétali dvacet tisíc kilometrů. „Nakonec se ten počet zdvojnásobí,“ předvídá Zídek.
Změnil se i roční rozpočet. „Účast v Jadranské lize včetně letenek nás přišla na deset milionů korun, takže jsme rozpočet museli navýšit z padesáti na šedesát milionů,“ přibližuje Šimeček.
Další lahůdky na obzoru Do české ligy se tým zapojí v závěru února, kdy po jadranském dobrodružství přistoupí k pěti nejlepším celkům po základní části. Nymburští se ale blýskli v Evropském poháru ULEB, když se vešli do poslední šestnáctky, a jména soupeřů v jedné ze skupin slibují lahůdkové bitvy - už v úterý začne český mistr na palubovce Estudiantes Madrid (Jiří Welsch), poté se rovněž doma i venku utká s Galatasarayem Istanbul (Radovan Rančík) a italskou Casertou.
Nymburší zatím nevědí, zda se Jadranské ligy zúčastní i napříště. „Uvidíme, zda budeme schopni další účast utáhnout,“ shodují se Šimeček se Zídkem.