24. února 2019 12:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Letadlo z Prahy do Soulu se kvůli úniku paliva vrátilo zpět do Ruzyně. Cestující jsou v pořádku

Letiště Václava Havla Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Václava Havla Praha | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Praha Na pražské letiště v Ruzyni se v noci na neděli vrátilo kvůli úniku paliva letadlo na pravidelné lince z Prahy do Soulu. Mluvčí letiště Roman Pacvoň řekl, že letadlo přistálo bezpečně, cestující jsou v pořádku a událost provoz na letišti nijak neomezila. Podle serveru Zdopravy.cz, který na událost upozornil, se letadlo ČSA otočilo zpátky na Prahu po třech hodinách letu zhruba nad Kazaní.

Podle Pacvoně se letadlo kvůli podezření na únik paliva vrátilo na ruzyňské letiště zhruba hodinu před půlnocí. „Únik paliva se potvrdil, okamžitě došlo k likvidaci uniklého paliva, čili provoz letiště nebyl v žádném případě omezen,“ řekl mluvčí a doplnil, že letadlo je v současné době na technické kontrole.

Server Zdopravy.cz napsal, že po přistání letadla, ze kterého vyteklo palivo, musela být na 40 minut uzavřena celá dráha. Společnost Ryanair kvůli tomu odklonila svou linku z Edinburghu do Brna a Smartwings s letadly z Dubaje a Las Palmas kroužil před Prahou.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz