Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brit špatně manipuloval s pyrotechnikou, část letiště v Praze museli policisté evakuovat

Česko

  9:57aktualizováno  10:37
Na pražském letišti vybuchla v batohu jednoho z cestujících zábavní pyrotechnika. Podle policie ji nejspíš odpálil neodbornou manipulací občan Velké Británie. Sám se při tom popálil. Na letišti kvůli incidentu zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.

„Kolem 9. hodiny došlo ve veřejné části Terminálu 2 k zahoření a popálení dosud nezjištěným předmětem u občana Velké Británie. V tuto chvíli jsou na místě všechny složky IZS a jsou prováděny prvotní úkony,“ uvedli policisté na Twitteru.

Policisté kvůli bezpečnosti evakuovali spojovací chodbu mezi Terminálem 1 a 2. Pro cestující zůstává uzavřená kvůli vyšetřování.

„Policejní pyrotechnici nyní pracují na zjištění příčiny vzplanutí, podle prvotních informací šlo nejspíš o neodbornou manipulaci se zábavní pyrotechnikou,“ doplnili policisté.

Brita popáleného na letišti ošetřili samaritáni, kteří tam vykonávají stálou lékařskou službu. Podle záchranné služby cizinec neutrpěl vážná zranění.

Na letiště byl dočasně omezený příjezd, stejně tak byl omezený i provoz části hal. Provoz letadel a odbavení po celou dobu fungoval podle plánu.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat