Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Letní září. Vedra vydrží do pátku, meteorologové varují před požáry

Česko

  11:06
PRAHA - Na většině území Česka hrozí až do pátku kvůli teplému a suchému počasí vznik požárů, a to zejména v nižších polohách. V Praze platí od středy dokonce výstraha s vysokým stupněm nebezpečí. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav. V pátek by se mělo ochladit a přijdou také srážky, které riziko vzniku požárů výrazně sníží.

Ve Zlině si lidé užívali poslední vysoké teploty v parku. foto: MAFRA

„Tlaková výše vyplněná teplým vzduchem se přesune z Polska nad Baltské moře a bude ovlivňovat počasí i u nás. V závěru pracovního týdne postoupí do střední Evropy od západu studená fronta,“ uvedli meteorologové.

Požáry mohou vlivem počasí vznikat zejména v polohách do 600 metrů nad mořem. Už od dnešního dopoledne platí výstraha s nízkým stupněm nebezpečí v Praze a krajích Středočeském, Plzeňském, Jihočeském, Pardubickém, Královéhradeckém a Jihomoravském. V hlavním městě pak od středy platí vysoké nebezpečí vzniku požárů a k výstraze s nízkým stupněm nebezpečí přibude také Vysočina a kraje Liberecký, Ústecký, Zlínský a Olomoucký.

Lidé by v lesích a jinde v přírodě neměli rozdělávat oheň, vypalovat trávu, odhazovat cigaretové nedopalky na zem nebo používat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Je také třeba řídit se místními vyhláškami a zákazy, které mohou být v případech sucha a nebezpečí vzniku požárů vydány.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!