1. ledna 2017 18:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ohňostroj v Praze za milion trval jedenáct minut. Diváci obsadili nábřeží

Lidé se na novoroční ohňostroj dívali z nábřeží i blízkých mostů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé se na novoroční ohňostroj dívali z nábřeží i blízkých mostů. | foto: ČTK

Praha Prahu dynamickou aneb Jeden den matky měst zobrazil letošní novoroční ohňostroj, s nímž hlavní město tradičně oslavilo vstup do roku 2017. Světelná show trvala jedenáct minut. Pyrotechnické efekty doplnila laserová podívaná v prostoru na kopci pod metronomem na Letné, odkud byl ohňostroj odpalován.

Představení za jeden milion korun mělo být podle scénáře nejlépe viditelné z Dvořákova nábřeží, Pařížské ulice, Mánesova, Čechova a Štefánikova mostu. Pozorování ovšem bylo možné i přímo z Letenské pláně. Lidé ovšem obsadili spíše mosty i přilehlá nábřeží.

Hudební doprovod celé produkce byl sestaven z různých skladeb, včetně Smetanovy Mé vlasti a Libuše, dominovala ale hudba moderních autorů.

Novoroční ohňostroj představil Prahu dynamickou.
Hudební doprovod byl sestaven z různých skladeb, včetně Smetanovy Mé vlasti a...

Nejlépší slyšitelnost měla být v okolí Čechova mostu včetně Pařížské ulice, nebo na některých rádiích.

Letenské sady byly podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) vyhodnocené jako nejlepší místo pro pořádání ohňostrojů kvůli viditelnosti. Loni byl novoroční ohňostroj odpálen z Vítkova a lidé si pak stěžovali, že byl špatně vidět.

Dříve se novoroční ohňostroj v Praze odpaloval i ze Střeleckého ostrova. Ochranáři to však kritizovali, protože rachejtle plašily vodní ptactvo.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz