Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Liberální institut vyloučil docenta Pavlíka. Neodsoudil Ševčíkovo jednání

Česko

  7:24
PRAHA - Docent Ján Pavlík, předseda akademického senátu Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické byl vyloučen z Liberálního institutu. Podle ředitele institutu Petra Koblovského Pavlík neodsoudil jednání děkana Miroslava Ševčíka.

Podle kritiků a 150 internetových petičníků konal děkan Miroslav Ševčík z pražské VŠE netransparentně, když odvolal z postu pověřeného vedoucího katedry. foto: © ČTK, ČESKÁ POZICE, UrbČeská pozice

Jako důvod ředitel institutu Petr Koblovský v tiskové zprávě uvedl, že docent Pavlík jednal proti zásadám institutu, čímž ho poškozoval. O Vyloučení rozhodla správní rada na svém zasedání 28. dubna.

Podle správní rady je zřejmé, že při výkonu funkce předsedy akademického senátu Národohospodářské fakulty jedná v přímém rozporu s liberálními zásadami. Odvolávají se na zdokumentovaný nátlak, který měl Pavlík vyvíjet na studenty, kteří se snažili vést diskusi o budoucím směřování fakulty.

Ján Pavlík byl vyloučen z Liberálního institutu.

Národohospodářská fakulta a její děkan Miroslav Ševčík se v posledních měsících ocitl v centru několika kontroverzí. V únoru loňského roku začaly protesty studentů, kteří tvrdili, že kvůli Ševčíkovi odchází kvalifikovaní vyučující. Důvodem k jejich odchodu měly být špatné pracovní podmínky. Studenti tvrdili, že Ševčík fakultu rozvrací. Děkan kritiku rázně odmítal (Více čtěte ZDE).

ČTĚTE TAKÉ:

Podle Liberálního institutu Pavlík pochybil i tím, že neodsoudil nedávné jednání děkana Ševčíka, který neoprávněně použil modrý majáček, aby se dostal z kolony na dálnici. "Doc. Pavlík nejenže toto jednání pošlapávající základní principy slušného chování neodsoudil, ale naopak je veřejně zlehčoval a obhajoval," uvádí tisková zpráva Liberálního institutu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!