Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Liberec opět poskočil ke špičce

LIBEREC Po podzimu se s nimi v boji o pohárové příčky příliš nepočítalo. Po třech jarních kolech je všechno jinak. Fotbalisté Liberce mohou klidně myslet i na účast v předkole Ligy mistrů.

Na stadionu U Nisy jim k dalšímu vzestupu pomohla sobotní výhra 1:0 nad Příbramí. Jubilejní dvoustý prvoligový zápas v roli hlavního kouče tak oslavil domácí trenér Ladislav Škorpil ziskem všech tří bodů.

„Jsem spokojený víc s hrou než s výsledkem. Pozitivní je, že se můžeme stále zlepšovat,“ hodnotil Škorpil druhé jarní vítězství svých svěřenců. Utkání nezačalo podle něj pro Liberec vůbec příznivě. „Těžko jsme se dostávali do hry.“ Slovan byl skutečně v úvodní půlhodině bezradný, až pak pochopil, že musí roztáhnout hru do křídel. Ve 27. minutě po autovém vhazování centroval Janů, ale Pleško stihl na bližší tyči odvrátit na roh.

Severočeši a s nimi z půlky zaplněné ochozy se dočkali až deset minut před pauzou. Dočkalův rohový kop prodloužil Košťál ke Keričovi, který zblízka doklepl do odkryté branky. Chorvatský útočník potvrdil sedmým gólem v sezoně pozici nejlepšího libereckého střelce.

Vedoucí branka domácí tým uklidnila. Domácí mohli v závěru svoji těsnou výhru ještě několikrát pojistit. Šest minut před koncem tísněný Blažek střílel mimo a střídajícího Radzinevičiuse zase vychytal vyběhnutý Hruška.

I tak už Slovan sedmou domácí výhru nad Příbramí v řadě v klidu udržel. V probíhající sezoně zůstává na vlastním hřišti stále neporazitelný.

***

Slovan Liberec 1 FK Příbram 0

Branka: 35. Kerič. Rozhodčí: Kocián – Pelikán, Marek. ŽK: Nezmar, Gecov, Radzinevičius – Klesa, Šmejkal, J. Štochl. Diváci: 3805. Poločas: 1:0. Liberec: Zlámal – Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Janů – Blažek (85. Radzinevičius), Gecov, Dočkal, Papoušek (90. Dort) – Kerič, Nezmar (75. Smetana) Příbram: Hruška – Plašil, Müller, J. Štochl, Pleško – Klesa (72. Fantiš), Borek, Tarczal, Šmejkal (81. Brožík) – Huňa, De Oliveira (57. M. Štochl). HODNOCENÍ LN *** **