Liberec zabral po třech prohrách

LIBEREC Hokejisté Liberce zdolali v 8. kole extraligy poslední Kladno a ukončili sérii tří zápasů bez bodů. Středočeši naopak stále čekají na první výhru v sezoně a na chvostu tabulky ztrácejí osm bodů. Bílí Tygři sice prohrávali po brzké trefě Jakuba Valského, ale výsledek otočili Antonín Dušek s exkladenským Miloslavem Hořavou, který zápas rozhodl v 47. minutě v přesilové hře.

„Čekali jsme urputné utkání, oba týmy na tom nebyly před zápasem dobře. Kladno neproměnilo spoustu vyložených šancí, v brance byl vynikající Marek Pinc. Urputnost a tlak do brány rozhodly, že jsme vstřelili alespoň dvě branky, což je v naší mizerii svaté, a jsem rád za tři body,“ oddechl si liberecký asistent Filip Pešán.

„Bylo to vyrovnané utkání a rozhodly přesilovky. Domácí využili ze tří jednu a my z pěti bohužel žádnou. Jediný bod na kontě je nepříjemný, musíme se pokusit to zlomit už v pátek proti Plzni a vyhrát,“ doufal kladenský asistent Petr Kasík. Liberec - Kladno 2:1

Branky a nahrávky: 26. Dušek (Hunkes, Nedvěd), 47. Hořava (Nedvěd, Vak) - 4. Valský (L. Procházka). Rozhodčí: Jeřábek, Polák -Kis, R. Prchal. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 3608. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:0.

ČESKÉ BUDĚJOVICE Hráči Českých Budějovic udrželi i včera domácí neporazitelnost. V dohrávce zvítězili nad Brnem 3:2 a ujali se vedení v tabulce. Hosté přitom byli v prvních dvou třetinách nebezpečnějším týmem.

„Musím před našimi hráči smeknout, že utkání zvládli, Brno nás především ve druhé třetině dostalo pod tlak. Vzhledem k tomu, jakým způsobem tu soupeř hrál, jsou ty tři body pro nás velmi cenné,“ chválil své svěřence českobudějovický kouč František Výborný.

České Budějovice - Brno 3:2

Branky a nahrávky: 1. Mertl (Snopek), 40. Pletka (Martynek), 49. Mikeska (Šimánek, Vydarený) - 11. Balej (R. Hruška), 15. Jaroslav Svoboda (Veselý). Rozhodčí: Hradil, Šindel - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 4439.

Další program - předehrávka 9. kola: dnes 18.10 Litvínov - Sparta.

14. HC Vagnerplast Kladno 8 0 0 1 7 16:30 1

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...