Liberec zamíchal sestavou a udolal Teplice

LIBEREC Fotbalisté Liberce vyhráli i svůj druhý domácí zápas v novém ligovém ročníku, v dohrávce 3. kola včera porazili Teplice 1:0. Tříbodový zisk zajistil Slovanu v 57. minutě Bořek Dočkal.

Po prohrách v Brně a doma se Žilinou liberecký kouč Škorpil zamíchal sestavou, navíc zdravotní problémy nepustily k jubilejnímu dvoustému zápasu střelce Nezmara. S obměněnou jedenáctkou ale nastoupil i soupeř, protože kouč Plíšek po výkonu na Žižkově posadil jen na lavičku náhradníků trio Verbíř, Smejkal, Vachoušek.

Změny se projevily hlavně na straně domácích. Ti se do soupeře pustili od první minuty s velkou vervou, ale převaha končila daleko před pokutovým územím Teplic. Tepličtí trpělivě čekali na svou šanci a ve 26. minutě byl dvakrát blízko vedoucí brance Mahmutovič.

I po změně stran byli domácí aktivnější. Hodně akcí šlo přes Dorta a útočné duo Smetana-Kerič neustále zaměstnávalo svým pohybem teplickou obranu. Ta odolávala do 57. minuty, kdy Kerič na hranici pokutového území přiťukl míč na nabíhajícího Dočkala a ten s pomocí tyče dostal domácí do vedení.

Po brance tempo hry upadlo, hráči obou týmů kazili přihrávky, takže se většinou hrálo ve středu hřiště. Domácím to vyhovovalo a bez větších potíží získali body.

„Nebylo jednoduché připravit tým po dvou prohrách a po šesti inkasovaných brankách,“ řekl trenér vítězů Ladislav Škorpil, Teplický Jiří Plíšek dodal: „Zápas jsme ve druhém poločase ztratili po jediné vážné chybě...“

Slovan Liberec 1 FK Teplice 0

Branka: 57. Dočkal. Rozhodčí: Kovařík - Pospíšil, Teuber. ŽK: Smetana, Dočkal, Hauzr - Klein. Diváci: 3930. Poločas: 0:0. Liberec: Hauzr - Radzinevičius, Holeňák, Polák, Vulin (85. Košťál) - Dočkal, Bílek, Dort, Dittrich (68. Blažek) - Smetana, Kerič (90. Frejlach). Teplice: Belic - Vidlička, Klein, Lukáš, Rosa - Doležal, Sabou, Ljevakovič (50. Verbíř), Mareš (75. Vachoušek)Jun, Mahmutovič (81. Smejkal). HODNOCENÍ LN ** *