Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LIDÉ METROPOLE

Česko

Jarní sluníčko jsem spojil se čtením nové publikace Karla Hvížďaly, v níž hovoří s Jacquesem Rupnikem. A čtu jednu stránku za druhou, je to rozhovor s osobou, která je úzce spjata s vývojem Československa v kritické době po pražském jaru.

Mám za sebou celkem hektický týden. U příležitosti mých osmdesátin za mnou přijeli například kolegové z Ústavního soudu, a tak jsme, jak už to bývá, diskutovali nejen o politice, ale i justici. A zjistil jsem, že máme na mnoho věcí společné pohledy.

Sešli jsme se v Ivani, kde nyní bydlím – nutno ale podotknout, že víno nevybírala jako jindy moje skvělá žena Anna, ale ústavní soudce František Duchoň. Asi se to o něm málo ví, ale není jen skvělý právník, ale i odborník na víno.

A mimochodem, největším překvapením k narozeninám byl dar, který mi přivezl syn Vladimír z Německa. Napojil mi totiž na počítač kameru a další vybavení, takže s jeho pomocí teď mohu mluvit nejen s ním v Německu, ale i s dalšími syny v Austrálii a ve Švédsku a s jejich rodinami. Čtvrtého syna, desetiletého, mám doma. Co víc si přát?

O autorovi| Vladimír Klokočka, bývalý ústavní soudce

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Prodej byt 2+1, 60m2, Chlum u Třeboně
Prodej byt 2+1, 60m2, Chlum u Třeboně

Sídliště F. Hrubína, Chlum u Třeboně, okres Jindřichův Hradec
2 630 000 Kč