Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Netradiční návštěva doktora. Lidé se mohou nechat vyšetřit před ministerstvem

Česko

  8:24
Praha - Lidé se mohou nechat vyšetřit lékaři před budovou ministerstva zdravotnictví v pražských Zítkových sadech. Navštívit mohou 21 stánků, zaměří se například na krevní tlak, mateřská znaménka, cukr v krvi či tuk v těle. Druhý ročník Dne zdraví bude zaměřený na prevenci, program začíná v 9:00 dopoledne.

Ministerstvo zdravotnictví v Praze na Palackého náměstí a přilehlé Zítkovy sady. foto: Reprofoto/Wikipedia: Ministerstvo zdravotnictví

„Díky prevenci můžeme předejít zásadním, někdy až fatálním zdravotním problémům. Neustále řešíme otázku, jak lidi léčit, ale stejně důležité je také nemocím předcházet,“ uvedl ministr Adam Vojtěch (za ANO).

Den zdraví.

Den zdraví.

Veřejnosti budou nabízena základní vyšetření, odborné poradenství o péči o zdraví nebo specializované lékařské péči. S kartou návštěvníka může zájemce projít až 21 stánků, ve kterých bude možné si nechat změřit tlak, cukr v krvi či tuk v těle, vyšetřit oči, zkontrolovat mateřská znaménka nebo také zjistit, jak předcházet mrtvici.

Návštěvníci se naučí správnou techniku mytí rukou a čištění zubů. Prohlédnout si mohou sanitku a další vybavení integrovaného záchranného systému. Připravené budou také divadelní scénky na zdravotnická témata a odpolední koncert lékařské kapely.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat