Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
23. srpna 2016 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Lidé si kupovali pokoje v neexistujícím hotelu. Jeho předobraz patří odborářům

Hotel Stavbař, který sloužil jako předobraz Woodstonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hotel Stavbař, který sloužil jako předobraz Woodstonu. | foto: Anna Marie Kladenská

PRAHA Grandhotel Woodstone slibuje klidnou dovolenou v srdci Šumavy. Po vyplnění jednoduchého rezervačního formuláře a zaplacení zálohy ale čeká na hosty nepříjemné překvapení. Takový hotel totiž neexistuje. Hotel Stavbař z nabízených snímků je již několik let zavřený, je totiž v polorozpadlém stavu.

Na internetových stránkách láká hotel Woodstone návštěvníky na přírodu i možnost wellnes pobytů. V nabídce má hned několik kategorií pokojů, které mohou být podle webové prezentace obkládané dřevem nebo s vlastním krbem. Nejdražší pokoj vyjde na 1750 korun za noc. Návštěvníci stránek si navíc mohou prohlédnout pokoje na počítačově upravených fotografiích.

V realitě ovšem nic takového neexistuje. Na internetové stránky neexistujícího hotelu se můžete podívat zde.

Napálení zákazníci se navíc nemají s „provozovatelem hotelu“ jak spojit. Na uvedené telefonní číslo se nedá dovolat, jelikož je celý den buď obsazené, nebo nedostupné. Provozovatel Woodstonu nereaguje ani na emaily.

Místní o problému vědí

Hotel by se měl nacházet v obci Čachrov na Klatovsku. „My lidem říkáme, že Woodstone neexistuje,“ říká Lenka Hřebcová z obecního úřadu v Čachrově. „Museli naletět nějakému podvodníkovi. Jediné, co jim můžeme poradit je, aby se obrátili na policii,“ dodává Hřebcová.

Hotel Stavbař, který sloužil jako předobraz Woodstonu.
Fiktivní hotel Woodstone

Policie již kauza falešného hotelu řeší. Podle mluvčí mladoboleslavské policie Markéty Johnové, která dostala případ na starosti, zatím policisté evidují čtyři případy podvodu. Částka, o kterou měli podvedení lidé přijít, by se měla pohybovat kolem 25 tisíc korun. „Je velice pravděpodobné, že poškozených bude přibývat,“ říká mluvčí. „Případ je teprve prověřován. Na bližší informace nebo nějaké podezřelé si budeme muset ještě počkat,“ dodává Johnová.

Majitelem předlohy je odborový svaz

Jako předobraz Woodstonu sloužil hotel Stavbař, který se nachází přibližně deset kilometrů od Čachrova v obci Javorná. Majitelem zařízení, které je již několik let zavřené, je Odborový svaz Stavba České republiky.

Podle místopředsedy odborářů Milana Vomely je hotel Stavbař na prodej. „Zájemce začal prodávat pokoje bez doplacení kupní ceny. Jakmile jsme na problém přišli, celý obchod jsme zrušili,“ řekl Vomela.

ČOI: Lidé by neměli platit dopředu

„Pokud jde výsloveně o podvodné jednání, je nutné se obrátit na Policii ČR. Tady se jedná patrně o trestný čin podvodu, nikoli prohřešek ve smyslu zákona o ochraně spotřebitele, například klamavá obchodní praktika a podobně,“ řekl mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Podle Frölicha je možné se bránit ještě soukomoprávní cestou z důvodu bezdůvodného obohacování ze strany provozovatele. To v případě, že by host zaplatil a provozovatel hotelu neplnil slibovanou službu, kterou je v tomto případě neposkytnutí ubytování.

„Předejít takovým problémům se dá tím, že dopředu neplatím, přečtu si recenze na internetu, ověřím si, zda je provozovatel zapsán v obchodním rejstříku apod.,“ dodal mluvčí.

Jakub Kopřiva

Autor

Jakub Kopřivajakub.kopriva@lidovky.czČlánky
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

TIPY NA VÁNOCE: Ježíškův seznam pro malé i velké
TIPY NA VÁNOCE: Ježíškův seznam pro malé i velké

Bonami vám představuje oblíbené hračky a moderní vychytávky, se kterými nadchnete malé děti i vybíravé teenagery. Ať už hledáte vánoční dárek pro batolící se neteř, dítě školou povinné, či dospívajícího syna, neodejdete bez inspirace.