Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LIDÉ

Česko

Rektor Rais dostal Cenu města Brna

Rektorovi Vysokého učení technického v Brně Karlu Raisovi byla 25. ledna 2011 udělena Cena města Brna pro rok 2010 v oblasti hospodářského rozvoje. Převzal ji z rukou primátora Romana Onderky na slavnostním ceremoniálu 25. ledna.

Pavlů profesorem na Slovensku

Prezident Slovenské republiky Ivan Gašparovič předal minulý týden dekrety 110 novým vysokoškolským profesorům, mezi nimiž byl i děkan Fakulty sociálních studií Vysoké školy finanční a správní v Praze. Prof. PhDr. Dušan Pavlů, CSc. byl jmenován vysokoškolským profesorem v oboru masmediální studia. Od ukončení Fakulty sociálních věd a publicistiky UK v roce 1971 se systematicky zabývá teorií a praxí marketingové komunikace.

Bohemistika FF UP: Machala odvolán

Děkan Filozofické fakulty olomoucké UP Jiří Lach odvolal vedoucího katedry bohemistiky Lubomíra Machalu. Důvody zřejmě souvisí s finanční krizí fakulty. „Dal jsem prostor vedoucím kateder, aby kritickou situaci řešili, s tím, že pokud to bude fungovat, k reorganizaci nebudeme muset přikročit. V případě pana profesora Machaly jsem si ovšem jistý, že by to nefungovalo,“ konstatoval děkan. Literární historik a dlouholetý šéf katedry s jeho krokem nesouhlasí a chce se bránit.

Autor: