Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: Lidovci nesouhlasí s vedením strany, chtějí podpořit Fischera

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 72
  • Poslední: 18.9.2009 16:56
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
18.9.2009 16:56

Svoboda je levičák ...

To ví i má kočka domácí. Proboha lidovci vy to nevidíte, že tento cajzl vás vede do pekel ? Po příštích volbách KDU-ČSL už v parlamentu nebude. Smiřme se s tím :-/

18.9.2009 11:51

Ten předseda vlády

je po dlouhé řadě předsedou jak se patří. Myslím, že by si každá z politických stran mohla pokládat za čest, kdyby chtěl za ni kandidovat i do další vlády.

Je realista, a zdá se, že mu jde více o republiku než o vlastní koryto.

18.9.2009 15:59

předsedovi vlády nejde o vlastní kporyto?

"zdá se, že mu jde více o republiku než o vlastní koryto"

???

Je náhoda, že Jan Fischer ministrní školství jmenoval Kopicovou, která před časem dostala do vysoké pozice "reformátora" vysokých škol (na MŠMT) Petra Matějů? Toho Matějů, který zároveň drží funkci v Radě pro výzkum a vývoj, která  likviduje Akademii věd a který se jaksi mimochodem na jaře stal šéfem obrovské Grantové agentury ČR.

A je náhoda, že v srpnu se do čela Matějůovské skupiny "reformátorů" VŠ na MŠMT dostal 31letý Jakub Fischer )syn premiéra), který s Petrem Matějů již před tím "vypracovával expertní práce"?

18.9.2009 9:07

Svoboda je hrobař téhle strany,

takový mistr veletočů už je jenom Jyrka Pablbkovič.

17.9.2009 16:11

Kýho výra!

A v otázkách Václava Moravce 15.9.2009

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce/

4:31 vykládal, že teď hlavně schválit rozpočet!

To jsou veletoče!

17.9.2009 15:59

Trouba svoboda

Ten svoboda (lidi, kterým nevěřím a nevážím si jich )píši zásadně s malými písmeny! To je ale vůl! V minulé vládě byl nejdříve předsedou legislativní rady vlády a později porošádách ministrem pro místní rozvoj! Dříve ministrem zahraničí, prostě v jakékoliv vládě měl zajištěné křeslo! jak se ukazuje- nic moc právník! A blb k tomu! Lidovci, něco udělejte, takovýho kašpara si přece nenecháte v čele strany! Už mu to stačilo, ať konečně jde pracovat!

17.9.2009 18:01

Re: Trouba svoboda

Lidovci ať si dělají co chtějí. Mně je to jedno, ale lidé podobní Vám mi nejsou lhostejní. Netolerujete jiné názory, připomínáte mi dobu minulou, na kterou nerad vzpomínám. Nerad bych se znovu probudil do nějaké diktatury.

17.9.2009 15:48

Černé kur*y

Černé kur*y taktizují a vyčkávají, kdo jim nabídne větší korýtko...

17.9.2009 15:46

Lidovci nebo Lenka Ptáčková Melicharová

That's the question. Co je však jisté, Pravda a láska plnou parou za Fischera

17.9.2009 15:26

Lidovci a vláda Fišera

Od lidovců se dá čekat cokoliv, hlavně když mají korytka.

17.9.2009 14:55

manipulace

Zde vidíme typický příklad novinářské manipulace. "Lidovci nesouhlasí s vedením strany" - zní nadpis. Když se to má dokladovat, tak se sežene názor pana Březiny, který z Bruselu ztrácí přehled a navíc jako poražený protikandidát k současnému vedení je lehce náchylný kritizovat ty, kteří ho porazili v soutěži o vedení strany.

A paní Ptáčková je taky vzláštní osoba: nejdřív nechtěla soutěžit ve svém volebním kraji s konkurenční stranou /Kalouskovou/ - před tím se totiž stala lídrem kandidátky ve středních Čechách. Teď se možná bojí, že KDU-ČSL bude v opozici k vládě a ona jako náměstkyně ministra bude ve své funkci ohrožena /možná/. Uvnitř KDU-ČSL není tajemstvím, že je velkou obdivovatelkou pana Kalouska a je tudíž na místě i úvaha a možná její obava, zda při novém sestavování kandidátek pro volby do Poslanecké sněmovny svoje místo na kandidátce obhájí.

Toto jsou pochopitelně dohady. Nicméně je fakt, že udělat ze dvou námitek proti postupu vedení shora uvedený titulek je neseriozní.

17.9.2009 15:49

Re: manipulace

Milý pane "orle", právě jste zde předvedl přesně to proč lidé nemají lidovce rádi a neváží si jich. Paní Ptáčková zcela otevřeně a jistě si i vědoma rizika řekla co si myslí. Vaší reakcí je prachsprosté nepodložené pomlouvání.  Možná kdyby z KDU odešli ještě lidé (čímž se Vás nechci nikterak dotknout), kteří jsou schopni formulovat jasně a přímo své názory tak by se stala více důvěryhodnou a čitelnou.

17.9.2009 16:22

Re: manipulace

Pane orle, když jste tak informovaný, tak místo házení hnoje na své spolustraníky byste  ještě mohl vysvětlit, jak to, že Svoboda v otázkách Václava Moravce:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce/

4:31 říkal: "My jsme byli pro předčasné volby, vy také víte, že jsme se takhle chovali, jak jsme hlasovali. Nicméně, já myslím že úkol číslo jedna, a teď budeme mít jediný úkol, je SCHVÁLIT ROZPOČET. A má platit zásada, dohodneme se, že se dohodneme a rozpočet musí být. Já bych všechno teď dal stranou. Nemá to smysl. Protože povedeme zase zápas o nějaký termín voleb, jediné, co je potřeba, je schválit rozpočet...."

Skoro jsem byl nakloněn volit lidovce. Co se změnilo, že Svoboda obrátil o 180 stupňů?

17.9.2009 20:10

Re: manipulace

Drahý Orle, tady máte doslovný přepis páně Svobodova vystoupení na Primě. A ještě dodatek. To vy jste poradil předsedovi, aby svým lidovcům zprávou SMS zakázal vyjadřovat se k vystoupení pana Březiny a paní Ptáčkové? Oficiálně to bylo nazváno mediální zdrženlivostí...

Otázka B.T.: Dostane, pane předsedo, Fischerova vláda od vás důvěru?

odpověď C.S.: Ne. Proč? B.T.: To znamená, že vy ji nechcete podpořit?

C.S.: Proč bychom podporovali vládu, která má obrovskou podporu ČSSd, ODS a zelených. Tam je hlasů. B.T.: Já si myslím, že se spíš hledají, a opravte mě, pokud se mýlím, že se spíš hledají důvody, proč podpořit než nepodpořit? C.S.: My jsme nesouhlasili s celým tím scénářem od samého počátku. Proč bychom teď měnili názor? B.T.: Vy nemáte pocit, že se něco změnilo na politické scéně? C.S.: My jsme odpovědní, jsme určitě schopní jednat o všem, i o státní rozpočtu, ale proč bychom teď hlasovali o důvěře vládě? Nemám důvod. B.T.: Rozumím tomu. Vy jste ale připraveni, to je ta státotvornost, vy jste připraveni jednat o všem, ale víte už teď, že Fischerovu vládu nepodpoříte. C.T.: no protože my jsme nesouhlasili...

B.T.: Neříkejte mi proč, jenom. že víte, že ji nepodpoříte.C.S.: No ano, proč bychom to dělali?

17.9.2009 14:47

Vždyť je to tak jasné.

Vždyť je to tak jasné. Pokud v současné situaci nenadřadí předsedové parlamentních stran zájmy státu nad zájmy své skončíme u státního bankrotu.

Cyril Svoboda to jednoznačně neudělal a proto si zaslouží (stejně jako Topolánek s Paroubkem) odejít do propadliště dějin. To je prostě život ... Tito pánové se již vyčerpali a je nejvyšší čas, aby si tuto situaci uvědomili členové zmíněných stran a poslali je kam patří. Tak jako v přírodě. Vše neužitečné a nic podstatného nepřinášející mizí .....

V KDU-ČSL můžou být ještě rádi, že mají myslící (alespoň částečně) členskou základnu. Zato v ČSSD a ODS se neozve proti blábolům svých předsedů ani hlásek.  Co kdyby se to pan předseda dozvěděl a třeba by se mu to nelíbilo. Tomu říkám stranická disciplína.

17.9.2009 14:20

Lidovci se ještě motají.....

Lidovci se pořád motají a neví kudy kam. Zvolili si sice po Valachovi Čunkovi Svobodu, ale i ten je pouze mutantem mezi křesťanským demokratem a lidovcem. Lidová strana se bez Plojhara Luxe dostala na Kalouskovu šikmou plochu a ne a ne nalézt bývalou lidoveckou rovnováhu. Ani strana Ježíšova postavena na božských principech se neubránila svodům ďábla. Ďábel ústy popírače desatera Kalouska označil Plojhara za politickou kreaturu, načež mu ještě našeptal, aby se dal k topičům, poněvadž v pekle již mají u kotlů přestárlou směnu. Kalousek má vystaráno. Až položí ještě topiče, nastoupí v pekle novou profesní dráhu topiče pod pekelnými kotly......

17.9.2009 14:00

Luxovci

se nezapřou,stále stejně slizcí.

17.9.2009 13:52

Ani úhoři či šneci bezdomovci

nejsou tak slizcí jako lidovci. Kéž by v příštích volbách vypadli a zmizeli ze scény.

17.9.2009 13:45

Takže se vracíme do r. 1948......

...jedinou akceschopnou stranou zůstávají Komunisté - Bůh nás ochraňuj!

17.9.2009 14:39

Re: Takže se vracíme do r. 1948......

Naopak!Je to strana moderní, bezproblémová, s jasným programem pro pracujícího člověka!Komunisté budou sílit a mohutnět, jejich vliv bude neustále vzrůstat!Proto jsou ostatní strany tak nejisté a rozpolcené /!A právem!Dostanou na zadek! 

17.9.2009 13:44

Svobodovo koryto

Dejte Svobodovi nějaké ministerské křeslo a bude souhlasit je na něm vidět jak se třese na to,až se ke korýtku dostane.Možná zapomene i koktat.

17.9.2009 13:44

Vzpomente si na posledni volbu prezidenta

a na Svobodovy navrhy. Nechutne, naivni ve stylu, musime je podporit, kdyz chceme cirkevni majetek zpatky. To dokazuje, ze mu nejde o vec, tady o osobu, ktera bude prezidentem, ale jde mu o to, jak by ruznymi cachry na kazdem kseftu vydelal. Nechapu, jak muze tento clovek tuto stranu vest! Osobne se domnivam, ze by bylo skoda, kdyby jeho strana zmizela a prenechala bojiste osvedcenym lharum z ODS a CSSDKSCM!!!!!!

17.9.2009 13:26

Výraz jeho tváře svědčí o tom

jak pevně si stojí v kramflecích a jak jde jeho strana za ním.

17.9.2009 13:21

Dluh je třeba zaplatit

Dluh je třeba zaplatit tak, aby jeho splácení přišlo všechny vrstvy obyvatel o stejnou procentuální část majetku každého jednoho občana protože jedině tak je to spravedlivé. Ještě spravedlivější by bylo, kdyby bohatší saplatili větší procento ze svého majetku protože oni tuto krizi způsobili a neměli by žít na dluh těch méně majetných, které budou odírat.

17.9.2009 13:31

Re: Dluh je třeba zaplatit

Jinými slovy ten bohatec, který šetří nebo investuje bude odrán víc, než ten, který co vydělá hned rozfofruje za děvky nebo hry?

To asi nemáte moc domyšlené, co?

18.9.2009 12:01

Re: Dluh je třeba zaplatit

Je to domyšlené, protože vezmi na dlani chlup, když tam není. Vezmi peníze u bezdomovce, alkoholika, narkomana, cikorky a chuďasa. Snad jedině prodat do otroctví, pokud by se vůbec našel kupec.

Souhlasím s tím, že je třeba dluh zaplatit, ale platit budeš ty i já, už proto, že si můžeme dovolit přístup na internet.

Ti ostatní by mohli být těmi massami, co dělají revoluci. Pamatuješ?

 Proleteriát nemá co ztratit........... atd................... podnětná myšlenka.

17.9.2009 13:31

Re: Dluh je třeba zaplatit

O.K. Tak si to myslí normální lidi, jenom vedení našeho státu je mimo. Vše je ale jen do času...

17.9.2009 13:08

lidovci nesouhlasí

Pan Svoboda zase jen dokazuje, že lidovci si nezaslouží rozhodovat o naší vlasti, no, oni vlastně ani nerozhodují, oni jsou totiž tak podě.laní, že se i bojí cokoliv rozhodnout a vzít odpovědnost na sebe, raději to nechají to na jiných. Navíc jsem nazoru, že se má šetřit všude a tak nevidím jediný důvod, proč se má ze státní pokladny platit tolik desítek miliónů na výlet papeže k nám. Opravdu nevím, co nám to přinese, tedy vím, ale jsem slušný. jestli ho tak chtějí hostit, tak za své a pokud na to nemají, tak ať si prašulky někde půjčí.

17.9.2009 13:27

Re: lidovci nesouhlasí

Napsala jsi to přesně a jasně. Se vším souhlasím. Opravdu také nevím, proč mám platit jako ateista ohromné náklady za výlet Papeže do ČR ze svých daní. To bychom mohli potom platit veškeré zájmové zahraniční návštěvy. To se s tím rozpočtem v ČR časem opravdu dostaneme do pr.....  Pokud nezačnou podle hesla Ryba smrdí od hlavy, tak to tady dopadne rozhodně špatně.

17.9.2009 13:40

Re: lidovci nesouhlasí

Já chápu, že je papež představitel něčeho...někoho....ale když už to zaplatíme my všichni, tak bych ráda věděla, kolik přispěje sama katolická církev...čili zda ty broušené artifakty si u sklářů nevydyndala....

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...