19. prosince 2017 11:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Lidovci podle Babiše trvají na tom, že ho jako premiéra nechtějí

Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrej Babiš. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Lidovci na úterní schůzce s hnutím ANO trvali na tom, že nemohou uvažovat o vládě s ANO, ve které by byl premiérem předseda hnutí Andrej Babiš. Babiš to v úterý řekl po jednání s představiteli KDU-ČSL, na kterém usiloval o zisk podpory pro svůj menšinový kabinet. O programu se podle něj ani moc nemluvilo.

„Myslím si, že se lišíme ve všem. KDU-ČSL má stále stejné stanovisko, jejich představa je, hlavně aby ve vládě nebyl Babiš,“ řekl premiér novinářům po jednání. Debata o navrženém programovém prohlášení menšinové vlády se podle něj vůbec nekonala. „Tam je zásadně jiný názor na to, jaká má být vláda a kdo v ní má sedět,“ řekl. 

Babiš nebyl spokojen ani s atmosférou jednání, podle něj byla horší než na předchozí schůzce ANO s ODS. Na té se podle něj mluvilo věcně, i když i ODS zopakovala svůj názor, že menšinový kabinet ANO nepodpoří. 

Babiš chce do Vánoc jednat o možné podpoře svého kabinetu se všemi stranami, po Novém roce chce vést druhé kolo rozhovorů. V úterý řekl, že ve vládě nechce být společně s KSČM a s hnutím SPD.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz