Sobota 29. února 2020svátek má Horymír -1 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Lídr Hůlka nevěděl, co znamená SPOZ. Biomasa II, míní Dryml

Daniel Hůlka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Hůlka | foto: MAFRA - Ondřej Bičiště

PRAHA Zpěvák Daniel Hůlka si nevzpomněl, jak se jmenuje strana, za kterou kandiduje v Královéhradeckém kraji. V talkshow Jana Krause mu nakonec muselo poradit publikum. Podle šéfa hradecké buňky Strany práv občanů Zemanovci Miroslava Matějky se však Hůlka jen přeřekl. Nedávno vyloučený senátor Vladimír Dryml to však vidí jinak: lídr se zesměšnil před celým národem.

 "SPOZ - Strana přátel občanů Zemanovci," tápal Hůlka poté, co se na celý název zeptal moderátor Jan Kraus. "Řekl jsem to blbě?" divil se potom. Správného jména skrývajícího se pod zkratkou SPOZ se dobral až po nápovědě z řad diváků.

ČTĚTE TAKÉ:


Příhoda je o to pikantnější, že kolem Hůlkova angažmá vypukly u Zemanovců spory, senátor Dryml na krajské konferenci strany málem nafackoval nově zvolenému předsedovi Miroslavu Matějkovi. Jedním z důvodů bylo i Hůlkovo dosazení do čela kandidátky, aniž by o se něm hlasovalo.

"Ukazuje se jasné, kdo měl pravdu, když jsem dopředu varoval před křupanstvím a hloupostí. Nejhorší v politice je zesměšnění a celý národ měl pana Hůlku v přímém přenosu jako biomasu II," komentoval Hůlkovo páteční vystoupení v narážce na starší trapas Kateřiny Jacques. Ta jako místopředsedkyně Strany zelených Krausovi neuměla vysvětlit, co je biomasa. "Kandidát, který ani neví, za koho vlastně kandiduje, je hodně silná káva i na český absurdistán," míní Dryml.

Vladimír Dryml na Zemanově tiskové konferenci ohlásil přestup z ČSSD k zemanovcům.

Vladimír Dryml na Zemanově tiskové konferenci ohlásil přestup z ČSSD k zemanovcům.

Sám předseda hradecké SPOZ Matějka vystoupení svého lídra zlehčuje. "Já jsem o tom slyšel, ale vůbec jsem to neviděl. Pochybuji, že by Dan nevěděl, jak se strana jmenuje. Tak se přeřekl, nebo si to neuvědomil. Jde o to, jestli zná program," míní.

Hůlka v pořadu také přiznal, že kandiduje kvůli Miloši Zemanovi, který je nejvzdělanějším člověkem, kterého poznal. Jako politik by se rád zaměřil na kulturu, do níž by podle něj měl stát posílat 1 procento rozpočtu. V rozhovoru s Krausem se dotkl i dalšího sporu u Zemanovců, vyškrtnutí jedničky pražské kandidátky, lobbisty Miroslava Šloufa. "Neznám ho a nechci ho nějak zbytečně napadat, ale kdyby to dopadlo tak, že by pan Šlouf byl lídrem kandidátky pražské SPOZ, tak já bych z kandidatury odstoupil," řekl Hůlka.  

Server Lidovky.cz se pokoušel zpěváka zeptat na jeho politické postoje a názory, narazil však právě na Matějku, který chtěl otázky pro zpěváka předem autorizovat. To ale redakce odmítla.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....