10. června 2019 18:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Lidsky podlé a nízké tvrzení, kritizovalo ministerstvo pro místní rozvoj Michálkovy výroky

Předseda poslaneckého klubu České pirátské strany Jakub Michálek 15. listopadu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda poslaneckého klubu České pirátské strany Jakub Michálek 15. listopadu... | foto: ČTK

PRAHA V nedělním pořadu ČT Otázky Václava Moravce poslanec Pirátů Jakub Michálek naznačil spojitost mezi auditem evropské komise se změnou na postu ředitele Českých drah. Proti jeho výrokům se ohradilo Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) a Ministerstvo dopravy.

„Já považuji za velký problém, že teď, v okamžiku, kdy se tvrdí, že tu odpověď (na audit evropské komise) mají zpracovat nezávislí úředníci, za to zodpovídá paní náměstkyně (Olga) Nebeská,“ konstatoval během diskuse Michálek. „A najednou se objevila informace, že teď – a je to velmi zvláštně načasováno – se její manžel má stát ředitelem Českých drah,“ dodal.

„Tvrzení pana poslance Michálka se nezakládají na pravdě, ale co je podstatnější, ubližují konkrétním lidem, kteří prožívají složité životní období,“ uvedlo MMR.

„Nejen, že to je čistá spekulace, ale je to i lidsky podlé a nízké tvrzení. Paní Olga Nebeská je už téměř půl rok mimo zaměstnání kvůli vážným zdravotním potížím, nyní je v rekonvalescenci a má speciální režim. Na auditní zprávě bude pracovat celý tým napříč resorty. Není to o jednom člověku a vše bude koordinovat Národní orgán pro koordinaci,“ stojí ve vyjádření ministerstva, podle něhož se Michálek dopustil argumentačního faulu a měl by se za své výroky Nebeské a jejímu manželovi omluvit.

09.června 2019 v 14:19, příspěvek archivován: 10.června 2019 v 19:48

Zcela musím odmítnout jakékoli spekulace, že by pan Nebeský měl být na pondělním jednání dozorčí rady zvolen šéfem ČD. Toto tvrzení je zcela nepravdivé a lživé. Šéfa ČD určí otevřené výběrové řízení, jak říkal premiér.

„Nový šéf vzejde z výběrového řízení“

Miroslav Kupec byl z vedení Českých drah dozorčí radou odvolán v pondělí. Odchod z funkce navrhoval ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO), jeho práci minulý týden kritizoval i premiér Andrej Babiš - vyčítal mu, že ČD nedokázal personálně stabilizovat.

Kupcova nástupce dozorčí rada, která má právo jmenovat a odvolávat členy představenstva, zatím nevybrala. Spekulovalo se ale právě o jméně náměstka ministryně pro místní rozvoj Václava Nebeského, který je aktuálně členem řídícího výboru Českých drah. Babiš však už ve čtvrtek řekl, že nový šéf vzejde z výběrového řízení. Slova předsedy vlády potvrdil na Twitteru i Kremlík.

Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.