Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ligový výprodej

Česko

1. Tomáš Necid (ze Slavie do CSKA Moskva) * odstupné: 125 milionů Kč Odchod nejlepšího ligového střelce byl dohodnut už na konci srpna. Kdyby Slavia počkala ještě pár měsíců, mohla být jeho cena vyšší.

2. Mickael Tavares (ze Slavie do Hamburku) * odstupné: 50 milionů Kč Přestup ´last minute´ se zrodil na konci minulého týdne.

Z hráčů, kteří zmizeli z Česka, si francouzský záložník vybral nejrenomovanější adresu.

3. Václav Svěrkoš (z Ostravy do Sochaux) * odstupné: 50 milionů Kč Odchod reprezentačního útočníka byl blízko už v létě.

Sochaux si nakonec počkalo a vytouženou posilu i získalo. 4. Miroslav Slepička (ze Sparty do Dinama Záhřeb) * odstupné: 35 milionů Kč Odbytiště pro svého nejlepšího střelce z minulé sezony našla Sparta u soupeře, který ji vyřadil z Poháru UEFA.

5. Jiří Bílek (z Liberce do Kaiserslauternu) * odstupné: 15 milionů Kč Působení liberecké opory začalo ve druhé bundeslize nešťastně - přišlo zranění a vyřazení z mužstva, protože si Bílek odmítl nechat dát injekci.

6. Milan Mišůn (z Příbrami do Celtiku Glasgow) * odstupné: 10 milionů Kč Příslib do budoucnosti. Pokud osmnáctiletý obránce nastoupí ve skotské lize, může Příbram inkasovat až o 35 milionů víc. 7. Jan Rajnoch (z Ml. Boleslavi do Chotěbuzi) * odstupné: 7 milionů Kč Stejně jako u kanonýra Pecky ale zvolili Středočeši model hostování s opcí. Pokud ji Chotěbuz uplatní, naroste odstupné na 50 milionů.

8. Matej Krajčík (ze Slavie do Regginy) Tomáš Galásek (z Ostravy do M´gladbachu) * bez odstupného Slavia nemohla Krajčíkův odchod ovlivnit, vypršela mu smlouva. Galásek platný kontrakt měl, ale Baník ho uvolnil za stejnou sumu, jako ho získal - tedy zadarmo.