31. března 2012 8:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Limuzínou, kterou prchal Janoušek z policie, jezdil dříve Paroubek

Audi, jímž z policie odjel Roman Janoušek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Audi, jímž z policie odjel Roman Janoušek. | foto: iDNES.tv

PRAHA Vůz, kterým minulý týden po výslechu na policii odjel kmotr Roman Janoušek, má pestrou minulost. Využíval ho i bývalý šéf ČSSD Jiří Paroubek. V roce 2008 do černé limuzíny s Paroubkem uvnitř zezadu naboural vůz, za jehož volantem seděla tehdejší mluvčí sociální demokracie Květa Kočová.

Auto na snímcích z autonehody před čtyřmi roky má poznávací značku 7A3 2537 - stejnou jako to, které minulý pátek vyzvedlo na policii Janouška. Upozornil na to server Novinky.cz.

ČTĚTE TAKÉ:


Paroubek však limuzínu využíval často, třeba když se 17. listopadu 2007 řítil dvousetkilometrovou rychlostí na vlastní svatbu do Mariánských Lázní. Ve vozidle ho zachycuje i video z mítinku v roce 2009.

S dopravními předpisy si hlavu nelámal neznámý řidič audiny ani tentokrát. Když v pátek na policii vyzvedával známého lobbistu. Při úprku nedal přednost a málem způsobil další havárii.

Na policejní stanici Janoušek skončil po tom, co opilý přejel svým vozem Vietnamku a ujel. Policisté ho dostihli, nicméně čelí podezření, že se k mocnému muži chovali nestandardně. Za zpackaný zásah se dokonce omluvil policejní prezident Petr Lessy, nepřímo také vyzval šéfa pražské policie Martina Vondráška, aby rezignoval.

Janoušek byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu hrozí tři až deset let za mřížemi. Sražená žena se musela podrobit operaci, je ale ve stabilizovaném stavu. Lobbista se jí přes advokáta omluvil. 

ogoOndřej Golis