9. října 2018 10:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Líná pošťačka.‘ V bytě po doručovatelce zůstalo osm pytlů zásilek, hrozí jí až 5 let vězení

Pošta- ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pošta- ilustrační foto | foto: Shutterstock

Prostějov Osm pytlů nedoručených zásilek zůstalo v jednom z prostějovských bytů po předchozí nájemníci, která pracovala jako doručovatelka. Objevil je po jejím vystěhování majitel bytu. Podle policie se mezi nimi našlo i 112 otevřených zásilek. Bývalou doručovatelku policie vypátrala na Slovensku. Žena je stíhána za porušení tajemství přepravovaných zpráv, za což jí hrozí až pět let vězení. Informoval o tom prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Zásilky byly objeveny loni v říjnu, policie o nich informovala až letos v úterý. Našel je šestačtyřicetiletý majitel, který vešel do svého bytu v Brněnské ulici po vystěhování předchozích nájemníků. „V bytě nalezl větší množství nedoručených listovních a reklamních zásilek a reklamních letáků. Protože věděl, že jeho předchozí nájemnice byla zaměstnancem společnosti poskytující doručovací služby, informoval o nálezu tuto firmu,“ uvedl mluvčí.

Firma se poté obrátila podle Kořínka na policii. „Všechny nedoručené zásilky posléze naplnily celkem osm pytlů,“ doplnil Kořínek. Mezi nedoručenými zásilkami bylo podle něj nalezeno i 112 kusů otevřených. Policie podle Kořínka poté sedmačtyřicetiletou bývalou doručovatelku vypátrala na Slovensku, kde ji vyslechla slovenská policie. Žena nedoručení jistého množství zásilek připustila, otevření některých z nich však popřela, dodal Kořínek.

ČTK