21. srpna 2012 16:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Linku vám prostě ukradneme, dočtete se na zastávkách MHD

Na tramvajové zastávce Vápenka našli cestující oznámení 'Linku 16 Vám prostě ukradneme!' | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na tramvajové zastávce Vápenka našli cestující oznámení 'Linku 16 Vám prostě ukradneme!' | foto: Jindřich MynaříkLidové noviny

PRAHA Pražský dopravní podnik se chystá spustit informační kampaň vysvětlující nové změny v systému MHD. Profesionální agenturu už ale v ulicích předběhli amatérští tvůrci, kteří na tramvajových zastávkách vylepili falešné oznámení kritizující sporná rozhodnutí magistrátu.

„Výluka tramvajové dopravy: Linku 16 Vám prostě ukradneme! Na Želivského a Floru se od 1 září dostanete jen s přestupem na přeplněné Biskupcově,“ dočetli se cestující na žižkovské zastávce Vápenka.

Oznámení je vyvedeno v oficiální grafické podobě Dopravního podniku, ten ale beze vší pochybnosti s výlepem nemá nic společného. Ráno se falešná oznámení dostala i na jednání Dopravního podniku se společností ROPID.

Na tramvajové zastávce Vápenka.
Linku 16 Vám prostě ukradneme!

Na tramvajové zastávce Vápenka našli cestující oznámení 'Linku 16 Vám prostě ukradneme!'

„Rozumíme tomu, že se lidé, kteří se změnami nesouhlasí, potřebují vyjádřit. Zvolili pro to ale nešťastné místo – přelepují na zastávkách  informace o aktuálních výlukách, které jsou pro cestující důležité. Tyto výlepy, které překrývají aktuální informace, budou odstraněny,“ napsala serveru Lidovky.cz mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Další falešná oznámení

  • Na tuto zastávku se po 1. září všichni nevejdete! Přinutíme Vás tady více přestupovat. Doufáme, že se rádi mačkáte!
  • Od září sem pošleme méně spojů! Ale nevadí, tramvaje mezi Karlovým náměstím a I.P. Pavlova naštěstí jezdí prázdné!

Systém MHD v Praze čekají na podzim revoluční změny, které se ale neobešly bez ostré debaty.

Spor se nyní přesunul také na sociální sítě, kde vznikla jak skupina Jsem proti účelovému omezování Pražské MHD, tak oficiální informační kampaň dopravního podniku Vždyť to jede jinam.

Pražský magistrát minulý totiž týden rozhodl o rozsáhlých změnách v systému MHD. Návrh počítá se zavedením páteřní sítě autobusových a tramvajových linek a omezením souběhů. Nesouhlasí s ním mnohé městské části, podle odborníků k tomu nemá Praha vhodné podmínky.

Tam, kde autobusy jezdí zároveň s tramvajemi a metrem, budou autobusové linky omezeny. Dotkne se to například Evropské třídy či Plzeňské ulice. Zrušeny budou také tramvaje číslo 15, 19 a 21.

ČTĚTE VÍCE:

Kvůli diskusím Praha také dosud nezahájila informační kampaň, která by měla cestující s rozsáhlými změnami seznámit. Podle radního pro dopravu Josefa Noska se kampaň uskuteční v posledních dvou srpnových týdnech, informace budou na zastávkách MHD a v dopravních prostředcích. Město chce na podzim udělat v MHD průzkum a na jeho základě systém upravit.

Jak se vám cestuje?

Vážení čtenáři,

jak se vám cestuje s překopanými jídzními řády v Praze? Napište nám své postřehy na e-mail internet@lidovky.cz nebo nám můžete zaslat krátkou zprávu do 140 znaků na Twitter. Označte jí prosím hashtagem  #MHD.

mevMartin Nevyhoštěný

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!