Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Praha lípy na Václavském náměstí nepokácí, metropole ustoupila tlaku veřejnosti

Česko

  16:52
Praha - Pražský magistrát při rekonstrukci spodní části Václavského náměstí nepokácí lípy, které měly podle původního plánu nahradit nové vzrostlé stromy. Ustoupil tlaku spolku, který podal proti kácení námitku tzv. systémové podjatosti. Informoval o tom server Pražský patriot a potvrdil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Kácet se podle něj namísto desítek stromů budou jenom tři menší.

ilustrační snímek foto: ČTK

„Zástupkyně sdružení nám nabídla, že vezme zpět svou námitku k podjatosti, pokud zúžíme svou žádost o kácení pouze na tři menší stromy, jeden u Paláce Koruna a dva na druhé straně,“ uvedl Hofman s tím, že magistrát s tím souhlasil a nyní čeká na stažení námitky ze strany spolku. Dříve mluvčí uvedl, že námitka by mohla celou dlouho plánovanou rekonstrukci zkomplikovat a zdražit.

Zástupci pražského magistrátu představili 21. října 2019 v Praze projekt...
Zástupci pražského magistrátu představili 21. října 2019 v Praze projekt...

Rekonstrukci, která se týká části náměstí od Můstku k ústí Vodičkovy a Jindřišské ulice, město po dlouholetém projednávání zahájilo koncem dubna. Podle Hofmana se nyní připravují první kamenické práce. Oprava vyjde na 330 milionů Kč a skončí v roce 2021. Jejím základem je projekt od architektonické kanceláře Cigler Marani Architects, který vznikl už v roce 2005. 

V budoucnu bude opravena také horní část náměstí, na kterou se podle plánů vedení města mají vrátit tramvaje. Koleje mají být umístěny v rámci rekonstrukce i ve spodní části, aby byly připravené na případné pozdější prodloužení trati.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...