28. října 2017 14:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Listopad bude teplotně průměrný, začne ale chladněji

Pršet by mělo spíše v první polovině listopadu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pršet by mělo spíše v první polovině listopadu | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Maximální teploty v příštím týdnu budou zpočátku od pěti do devíti stupňů Celsia, později se mírně oteplí asi na 12 stupňů. V závěru listopadu už průměrná minimální teplota spadne pod nulu. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Celkově by následující čtyři týdny měly být teplotně průměrné.

V příštím týdnu se budou minimální noční teploty vzduchu pohybovat nejdříve jen kolem dvou stupňů Celsia, postupně kolem pěti stupňů. V závěru ale opět poklesnou. „Týden od 6. do 12. listopadu se jeví teplotně průměrný až slabě nadprůměrný,“ uvedli meteorologové.

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období mezi 30. říjnem a 26. listopadem jsou čtyři stupně Celsia. „Průměrná týdenní minimální teplota vzduchu v rámci Česka bude pravděpodobně v posledním týdnu období již kolem -1 °C a průměrná týdenní maximální teplota kolem 5 °C, a tedy nejchladnější z celého období,“ dodali meteorologové.

Srážkové úhrny by v prvních dvou týdnech měly být deset až 15 milimetrů. V druhé polovině listopadu budou většinou pod deseti milimetry, tedy průměrné až slabě podprůměrné.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz