Litvínov připravil Slavii první smutek

ZÁPAS KOLA

Až Litvínov zastavil vítězné tažení hokejových mistrů ze Slavie. Stalo se včera v 9. kole extraligy v chrámu Pražanů O2 Areně...

Slavia – Litvínov 1:3

PRAHA Aspoň trochu zajímavý hokej se začal hrát až ve druhé třetiny. Do první vážnější příležitosti se dostal hostující Rindoš v 11. minutě, jeho dorážka však skončila mimo Svobodovu branku. Fraňka na druhé straně vážněji vyzkoušel pouze Červenka.

Co se Litvínovským nepovedlo v ofenzivě v první části, zvládli v další početní výhodě hned na začátku druhé třetiny, kdy Šlégrova střela skončila za brankovou čárou. Akcie hostů navíc o 73 vteřin později zvýšil Černý, jenž prostřelil Svobodu podruhé a zajistil Litvínovu dvoubrankové vedení.

Domácí poté při přesilovce snížili, když puk pod padajícím Fraňkem dostal do branky Červenka. Hosté měli vzápětí velkou příležitost získat zpět vedení o dva góly, neboť 94 vteřin hráli v pěti proti třem, Hüblovu šanci však výborným zákrokem zlikvidoval Svoboda a neprosadil se ani Jánský.

Následně musel několik pozorných zákroků předvést Franěk a ve 44. minutě se mohl se svými spoluhráči těšit z navýšeného vedení. Kapitán Reichel totiž perfektně provedl svůj samostatný nájezd a Litvínov vedl 3:1. Jedinečnou šanci snížit měla Slavia při 71 vteřin trvající dvojnásobné přesilovce, stejně jako soupeř však gól bránící trojici dát nedokázala.

„Rozhodujícím momentem byly první tři minuty druhé třetiny, kdy jsme udělali dvě chyby a soupeř je potrestal,“ zamýšlel se jeden z trenérů Slavie Jiří Kalous. Litvínovský Jaroslav Hübl naopak potvrzoval spokojenost: „Po minulých zápasech, kdy jsme nehráli dobře a špatně bránili, jsme se zlepšili ve středním pásmu, a tím jsme se dostávali do protiútoků.“

Branky a nahrávky: 33. Červenka (D. Hruška, Beránek) - 21. Šlégr (Kubát), 23. J. Černý (Branda, Trávníček), 44. Reichel (Lukeš).

Rozhodčí: Vampola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:7, navíc Jánský (Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3754. Třetiny: 0:0, 1:2, 0:1.