13. ledna 2009 19:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

LN: Čunek po funkci přijde i o byt

Jiří Čunek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Čunek | foto: ČTK

PRAHA Šéf lidovců Jiří Čunek prožívá špatný týden. Kromě toho, že musel ustoupit tlaku lidovců a rezignovat na post vicepremiéra a ministra pro místní rozvoj, bude se muset vystěhovat i z bytu vedle Staroměstského náměstí.

Čunek jako každý jiný ministr má nárok na služební byt. Ten jeho se nachází v Salvátorské ulici a má výměru přes 123 metrů čtverečních. Proč ne. Vicepremiér ale královské bydlení užíval i v době, kdy musel ministerstvo kvůli své údajné korupční kauze se vsetínskými byty na čas opustit. Tehdy se to řešilo nájemní smlouvou na dobu určitou, a to do zániku senátorského mandátu nájemce, tedy Čunka. Nájem stanovilo ministerstvo na 17 tisíc 23 haléřů. Senátoři mají nárok na proplacení nákladů až do výše sedmnácti tisíc. Čunek tak za luxusní byt platil ze svého směšných 23 haléřů.

Že by i po svém druhém a tentokrát definitivním odchodu z čela resortu v bytě zůstal jako senátor je ale velice nepravděpodobné. „Ještě jsem o tom s Jiřím Čunkem nemluvil, ale především u všech požitků je třeba striktně dodržovat zákon. A to do důsledku, nelze ho obcházet třeba tím, že by se něco poskytovalo za nějaké levnější peníze než normálně, než je cena obvyklá,“ řekl Čunkův nástupce na ministerstvu pro místní rozvoj Cyril Svoboda.


Další podrobnosti
si přečtěte ve středečním vydání deníku