11. září 2007 5:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

LN: Jaký je váš zubař, zjistíte na internetu

Zubař - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zubař - ilustrační foto. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Pacienti ordinací zubních lékařů dostali do ruky užitečný nástroj, kterak si ověřit erudici svého stomatologa. Všichni zubní lékaři, kteří smějí pracovat v Česku, jsou nově k nalezení na internetových stránkách České stomatologické komory.

Lidé si na adrese www.dent.cz/cs/csk mohou najít, kteří lékaři mají ordinace v jejich obci či okolí, jak dlouho jsou členy komory, jakou absolvovali školu a jaké specializace vystudovali či jak si dál doplňují své vzdělání.

Pokud svého lékaře na seznamu nenajdou, měli by podle prezidenta komory Jiřího Pekárka zpozornět. „Každý zubní lékař v zemi musí být povinně členem stomatologické komory. Už máme případ člověka původem ze země mimo Evropskou unii, který v Karlových Varech vrtá lidem zuby, přitom není naším členem a nemá ani potřebný souhlas ministerstva zdravotnictví k výkonu profese,“ upozornil Pekárek.

Zveřejnit seznamy členů nařídil profesním komorám zákon. Stomatologové jsou první, kteří svůj seznam na internet vyvěsili.

Vyhledání zubařovy ordinace v okolí ale ještě pacientovi nezaručí, že ho dotyčný přijme. Většina zubařů má totiž přeplněné kartotéky. Pekárek proto do budoucna plánuje kolonky v seznamu členů rozšířit i o informaci, zda dotyčný nabírá nové pacienty, či nikoli.
Další podrobnosti
si přečtěte v úterním vydání deníku

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?