Čtvrtek 7. července 2022, svátek má Bohuslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LN: Kubiceho útvar má 'plán'. Jenže nejsou lidi

Česko

  18:15
PRAHA - Už dva dny měli detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) honit místo mafiánů zloděje aut. Plán Policejního prezidia ale nevyšel: o práci v novém odboru neprojevil zájem jediný detektiv, píší pondělní Lidové noviny.

Kubice. foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

Pro odbor, který má potírat závažnou majetkovou trestnou činnost, zejména krádeže aut a starožitností, už je na ÚOOZ připraveno 24 tabulkových míst. Horší je to ale s lidmi, vybavením a místnostmi.


Další podrobnosti
o útvaru Jana Kubiceho
si přečtěte v zítřejším vydání deníku


„V pátek nám výběrová komise sdělila, že se do výběrového řízení nikdo nepřihlásil. Problém je i v tom, že by ti lidé ani neměli kde sedět,“ řekl LN zdroj z prezidia.

Uvnitř policie se spekuluje o tom, že ÚOOZ dostalo pokyn zabývat se krádežemi aut a obrazů jako trest za svou zprávu o prorůstání organizovaného zločinu do politiky. Zároveň měla být utlumena činnost odboru zločineckých struktur.

Vznik nového odboru měl být první vlaštovkou reformy kriminální policie, která má jinak zatím jen kosmetickou podobu. Dosud byla jen zrušena dvě místa na pražském úřadu Služby kriminální policie a vyšetřování (SKPV). Ředitelem se formálně stal náměstek policejního prezidenta Jiří Houba. Zrušeno pak bylo také místo náměstka ředitele SKPV Vladimíra Zimmela, který má namířeno do civilu.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat