22. dubna 2009 19:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

LN: 'Nová ODS' ovládá radnice a miluje luxus

Milan Richter. I on patří k nové generaci v ODS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Richter. I on patří k nové generaci v ODS. | foto: Lidové noviny

PRAHA Ovládají radnice a mají rádi luxus. Říká se jim „nová ODS“ nebo „Kenové“ a mají být budoucností občanských demokratů. Mirek Topolánek o současných občanských demokratech mluví jako o straně, která se odřízla od vlivu Václava Klause, láká nové tváře a integruje občanskou společnost. Ruku v ruce s touto proměnou ale uvnitř ODS vzniká nová generace politiků.

Mladí, dobře oblečení a s užitečnými kontakty. A se společnými zájmy. Spojuje je mnohé. Třeba móda. Perfektně padnoucí obleky, narůžovělé košile a drahé boty. A také komunální politika. Ať se jedná o centrum města, či například o luxusní vilové čtvrti, které lze najít třeba ve středočeských Černošicích.

„Naše generace byla taková upachtěná. Vždy jsem se těšil, až v ODS nastane změna  a přijdou mladí. Schopní a slušní. Změna přišla, ale k lepšímu není, protože přišli mladí a schopní, ale bohužel všeho,“ dodává  Jan Kasl, bývalý pražský primátor, který byl členem ODS jedenáct let.

Právě hlavní město se stalo hlavním podhoubím pro tuto generaci. Kolem pražského magistrátu se začali točit lidé jako třeba současní radní Milan Richter či Filip Dvořák. Původně spolupracovali s Pavlem Bémem, pak se od něj odklonili. Ve straně jim  často přezdívá „Kenové“ – podle plastového panáčka, přítele plastové panenky Barbie.


Další podrobnosti a téma 
věnované nové mladé generaci ODS
si přečtěte ve čtvrtečním vydání deníku


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!