Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LN: Rekordní zátahy na padělatele

Česko

  19:14
PRAHA - V předvánočním období mají žně nejen nejen poctiví obchodníci a výrobci, ale i plagiátoři. Pracovníci celní správy proto zintenzivněli své kontroly a na některých tržištích jsou přítomni neustále.
Tržnice - ilustrační foto.

Tržnice - ilustrační foto. foto: Jan Zátorský, Lidové noviny

Během letošního prosince zabavila celní správa zboží v celkové hodnotě 125 milionů korun. „Je to rekordní částka, za celý letošní rok takový ještě nebyla,“ řekla Ivana Dvořáková, mluvčí Celního ředitelvství v Praze. Tento zátah provedli celníci 10. prosince v tržnici SAPA v pražské čtvrti Libuše.

Mezi zabaveným zbožím byla značková  obuv, textil a doplňky, ale největší podíl na rekrodním úlovku mělo více než 5 000 zabavených hodinek. Za prvních  šest měsíců letošního roku zabavili zboží v hodnotě překračující jednu miliardu.

„Před vánocemi mají trhovci největší sezónu a snaží se prodat co nejvíce zboží,“ řekla Jitka Blahutová, mluvčí Celního ředitelvství v Plzni. Právě v západních Čechách vedl permanentní celní dohled k praktickému zastavení činnosti dvou ze tří sledovaných tržnic.

Každodenní kontroly pražské holešovické tržnice zase vedly během jejich první devíti dnů k zadržení zboží v celkové hodnotě přesahující 13 milionů korun. Jednalo se zejména o textil, obuv a opasky značek typu Chanel, Diesel, Dior, Calvin Klein nebo Hugo Boss.

Další podrobnosti o předvánočním zátahu na trhovce
si přečtěte ve čtvrtečním vydání deníku

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat