Středa 21. dubna 2021svátek má Alexandra 4 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rok 2004. Cílem arabských teroristů měla být Sazka Arena

O2 aréna v pražské Libni. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy O2 aréna v pražské Libni. | foto: MAFRA - František Vlček

PRAHA Ačkoli vládní představitelé po masakru v Paříži českou veřejnost všemožně ubezpečují, že aktuálně nemají informace o bezprostředním riziku teroristického útoku, Praha už nejméně jednou obdobné tragédii unikla.

Terčem se měla stát Sazka Arena (nyní O2 arena) zhruba v době konání mistrovství světa v ledním hokeji, které Praha hostila v dubnu a květnu 2004.

„Podobný scénář jako v Paříži se mohl opakovat v Česku, když se otevírala Sazka Arena. Tehdy chtěla skupina Arabů střelit protitankovou střelu do budovy a způsobit paniku, při níž by se ušlapali lidé,“ sdělil LN zdroj z tajných služeb, jenž si nepřál být jmenován.

Informaci o zmařené teroristické hrozbě však redakci potvrdil i bývalý zpravodajec, který v inkriminované době sloužil v jedné z nejvyšších funkcí u agentů.

Dále ve čtvrtečních LN najdete:

  • Vánoce na dluh: štěstí střídá exekuce

Vánoce jsou pro spotřebitele obdobím velkého množství lákavých nabídek půjčit si peníze. Peněžní ústavy a obchodní řetězce se předhánějí, kdo svým klientům nabídne lepší podmínky. Češi se života na dluh nebojí a s klidem opírajícím se o rostoucí ekonomiku si letos plánují půjčit více než loni. Potěšení toho, kdo nemá své finance pod kontrolou, může mít ale jepičí život a ve výsledku se může změnit v noční můru.

  • SERIÁL MODERNÍ MEDICÍNA

Na deprese mají vliv i geny

Depresí trpí třicet milionů Evropanů, patří k hlavním příčinám sebevražd. V nemocnici skončí v Česku každý rok pět tisíc lidí, stále více pacientů přichází do ambulancí. Choroba konečně ztrácí stigma, konstatuje psychiatr Martin Anders.

Martin Shabu

Autor

Martin Shabumartin.shabu@lidovky.czČlánky

Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z IMEX group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

Velký průvodce praním a sušením: Koupit pračku, sušičku nebo radši kombinaci?
Velký průvodce praním a sušením: Koupit pračku, sušičku nebo radši kombinaci?

Stále přemýšlíte nad tím, jestli si k pračce pořídit i sušičku? Připravili jsme pro vás souhrn recenzí a článků, které vám v rozhodování pomohou.