21. července 2015 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soud už rozhodl, Janoušek dál zůstává za mřížemi

Roman Janoušek jako Hannibal podle představ výtvarníka Ateo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Janoušek jako Hannibal podle představ výtvarníka Ateo. | foto: www.ateo.cz

Někdejší neformální vládce hlavního města Roman Janoušek si „odseděl“ již osm měsíců ve vězení. Snaží se z něj dostat ven, ale zatím se mu to nedaří. Vypadá to, že nejinak tomu bude i v případě jeho posledního pokusu u Nejvyššího soudu, jenž se zabýval jeho dovoláním.

Janoušek usiluje o to, aby se případ vrátil zpět před krajský či vrchní soud. Podle informací LN disponuje novými důkazy na svou obhajobu. Nejvyšší soud o podnikatelově dalším osudu rozhodl neveřejně už před týdnem. Jenže Janoušek stále zůstává za mřížemi.

Co to naznačuje? Přestože detaily rozsudku nejsou známy, je pravděpodobné, že Janoušek neuspěl. Odborníci na trestní právo, se kterými LN hovořily, míní, že kdyby mu Nejvyšší soud vyhověl, podnikatel by nyní byl trestně stíhán na svobodě nebo umístěn do vazby.

Dále v úterních LN najdete:

Praha chce ovládnout byznys s teplem

Velká část Pražanů má naději, že v budoucnu zaplatí méně za vytápění. Rada hlavního města dnes předloží k projednání materiál o kapitálovém vstupu do#části majetku Pražské teplárenské. Pokud se akvizice podaří, bude město moci rozhodovat o cenách tepla.

EKONOMIKA

Otevírá se poslední velký trh

Automobilky se chystají vstoupit do sedmdesátimilionového Íránu. Chtějí rychle využít zrušení sankcí

LÉTO LN

Nejkrásnější pláže Itálie

Ideální místo pro deku v Itálii najdou fanoušci plážových atrakcí i ti, kdo hledají klid a samotu.

Lidové noviny

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz