Sobota 6. března 2021svátek má Miroslav -5 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

LN: Zdravotnictví za rok: nadstandard a bonusy

Zavedení regulačních poplatků byl bič, teď přichází i slíbený cukr. Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek ve středu představil návrhy sedmi klíčových zákonů, které mají odstartovat skutečnou reformu českého zdravotnictví. Pokud projdou vládou i parlamentem, měly by platit od ledna 2009.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vladimíra Bošková 29.11.2007 10:07

Nárok na stejnou kvalitu

Podle bioetické konvence máme všichni právo na stejně kvalitní moderní péči bez rozdílu majetk. postavení občana.

Magor Milda 29.11.2007 10:24

Re: Nárok na stejnou kvalitu?

Něco jiného jsou deklarace, něco docela jiného realita. Za ty běžné příspěvky na nemocenskou lze financovat pouze velmi konservativní a levnou medicínu. Pak ovšem platí, že jsme na tom všichni stejně (špatně). Otevřít stropy nákladů by znamenalo, nevydělávat na nic jiného, než na zdravotnictví.

Typický příklad jsem zažil v Německu, kde ta bioetika také platí. Když knížeti Thurn a Taxis dosloužilo srdce, dostal celkem 3 transplantovaná srdce motocyklistů, než zemřel. Podle vaší bioetiky by se ovšem stejný kolotoč musel odehrát s každým českým důchodcem. Všichni jsme přijali s radostí zprávu, že se zakouřené plíce p. Havla podařilo v Rakousku opravit. Uděláme to zde opravdu s každým, kdo si plíce zkazil cigaretami?>-

Shob 29.11.2007 11:01

Re: Re: Nárok na stejnou kvalitu?

V Nemecku zadna bioethika neplati.

Kdyz jdes do lekarny pro aspirin, trak vysolis 30€. V ordinaci se te u lepsiho lekare nejprve zeptaji jake mas pojisteni a kdyz tak te poslou jinam.

Vladimíra Bošková 29.11.2007 10:02

MZ chystá další nesmysly

Ve veřej. pojištění nemohou být rozdíly mezi pojištěnci - nelze pod jednou střechou v rámci stejné sazby pojistného zavádět různé podmínky, takže MZ by muselo pro část občanů zavést soukromé pojištění se všemi důsledky.

Magor Milda 29.11.2007 10:29

Vývoj spěje k zdravotnímu pojištění u nestátních pojišťoven

tak je to všude na světě. Jsem sice také u veřejnoprávní pojišťovny, kdybych si býval  včas zaplatil soukromou pojišťovnu, vydal bych daleko méně na příspěvky a měl bych lepší zdravotní péči. Ve státních institucích se peníze vydávají mnohem lehkomyslněji za nesmysly a reprezentaci.:-(

Mirek 29.11.2007 9:01

Je vidět, že to ODS bere tržně. Trhni kde můžeš a

po nás pak potopa. Až se zase vymění politické vedení, tak budou další změny a ještě k horšímu. Jak k tomuhle nesmyslu pana Julínka přijdou starobní důchodci, malé děti, kdy jeden z rodičů je doma, protože nefungují jeske a mateřeské školky, které mimochodem také ODS zlikvidovala. Jak k tomu přijdou invalidé? Ti vesmes peníze nemají. Průměrná mzda je něco, na co dosáhne málokdo, co málokdo dostává a přesto si ODS, hlavně jejich ministři myslí, že mohou beztrestně odírat občany o jejich peníze a dělat si s nimi co chtějí. Každý občan je zatěžován vysokými přímými a nepřímými daněmi a to v současné době hlavně na příkaz EU, která zavedla ekologickou daň z elektřina, uvalila ji také na uhlí a plyn. Další jejich nápady v podobě daní a tím i zvýšených odvodů budou následovat. O tom ale již ODS a její koaliční partneři neinformují, to si nechávají pod pokličkou, aby se občané nemohli vzpírat a bouřit a chtít vysvětlení. Zatím jsme jako občané do EU a všech politických stran nacpali hromady peněz a nic z toho nemáme. Máme z toho jenom vyšší odvody, aby měli co politické strany ze své vůle a pro své potěšení co utrácet. Jako občané jenom platíme, ale nikde není vidět, že by stát a politici také něco pozirtivního občanům dali. Jenom zmatek ve všem na co sáhli, zmatek ve všem co předělali k obrazu svému, nikoliv pro občany. ale pro sebe. Odvody jsou vyšší a vyšší a proklamace, že občan bude platit méně až.... někdy, nikoho ze současníků nezajímá. Občan chce mplatit méně dnes a ne až někdy v budoucnu. Za komančů řekl kdysi jeden z čelních představitelů, když nebylo maso na trhu, že v brzku bude masa dosti. Občané se ptali, kde je to "brzko", aby si tam pro maso zašli. Odpověď byla jasná. A proklamace současné ODS a jejich koaličních partnerů je to samé, jenom v bleděmodrém. Prostě občan se má uskrovňovat a stát bude rozhazovat a politici budou utrácet peníze, které nejsou jejich.

Doktor 29.11.2007 8:31

Jenom past na lidi

Sice se zavádí možnost připplácet na nadstandardní péči (což lékařská komora chtěla již řadu let), ale nepočítá se s tím, že bude závazně definována standardní péče.  Tudíž pacienti budou bezmocnými loutkami v prackách zdravotních pojiš´toven a zdravotnických zařízení.

P.S. Jestli si Julínek myslí, že nějaké standardy bude rychle definovat úřednickým rozhodnutím, pak už skutečně patří do vypolštářované cely.

Cílem "reformy" není žádné zlepšení péče, či vytvoření zdravé konkurence. je to jen a pouze vytvořit mechanismy, kdy se určité finanční kruhy dostanou ke správě zdravotní daně a budou si moci každý rok ukrást obligátních 10% - tedy asi 20 GKč.  Julínek je pouze placený poskok těchto oligarchů. Resp. on ne - on na ministerstvu neřídí ani vrátnýho, na rozhodování co se bude dělat je tam náměstek Šnajdr.

Ach jo (bls1) 29.11.2007 7:21

Aspoň něco

Připlácet si jenom rozdíl je konečně něco pozitivního a je mi naprosto nepochopitelné, že to nebylo dosud zavedeno. Ještě by ovšem měli ohlídat, aby doplatek za stejný materiál byl všude stejný. Už teď jsou velké rozdíly u zubařů a v případě platby pouze rozdílu se může stát, že budeme platit stejnou cifru (proč to snižovat, když to jsou lidé ochotni platit, že?) a ještě se odčerpají peníze z pojišťovny.

petrph 29.11.2007 6:54

variabilní pojistné plány ???

No jasně - variabilní pojistné plány , všichni lidi ve středním věku co nechoděj moc k doktorovi a moc nestonaj si vyberou a budou platit minimum, zatímco ti co jso dlouhoddobě nemocní, staří lidé, děti,..tam těm se to pěkně natáhne na 2-3 trojnásobek.. Sice za většinu platí stát...A celý ten systém se krásné zhroutí. Proboha, když pana ministra pustili do vlády z mateřské školky co kdyby k němu pustili občas někoho kdo umí aspoˇm malou násobilku..

Hariet 29.11.2007 8:53

Re: variabilní pojistné plány ???

Je to jen další podfuk na lidi a způsob jak z ních vydřít víc peněz. STYĎTE se!;-€

marie 29.11.2007 1:42

reforma "musí bolet", ale koho především, či koho jedině?

Reforma "zdravotnictví" - prostřednictvím těch nejchudších a tedy bezbranných. Podíl penzí k průměrné mzdě dosahuje v ČR 58 %. Podíl státních penzí k průměrné mzdě patří v ČR mezi vyspělými zeměmi k nejnižším. Dosahuje zhruba 58 % průměrné mzdy. Vyplývá to ze zprávy Organizace pro mezinárodní spolupráci a rozvoj.

Čeští důchodci si v porovnání s dalšími zeměmi OECD žijí poměrně špatně, říká Markéta Šichtarová z Next Finance, protože drtivá většina zemí OECD garantuje důchodcům vyšší průměr v porovnání s průměrnou mzdou.A právě prostřednictvím "těhle" chudinků pan ministr Julínek dělá reformu, nojó, vono je to svádivé. Těch penzistů jsou dva miliópny sedmset tisíc a to všechno jenom krát 30 - no nesvedlo by Vás to taky ?

ale je docela nestoudné, že reforma bude bolet především ty kteří jsou nebohatí a jejich prostřednictvím se "ta reforma" bude provozovat"..

bbb 29.11.2007 6:22

Re: reforma "musí bolet", ale koho především, či koho jedině?

Jinak v ráímci privatizace Klause-Koženého a ODS vylo vykradeno, či jinak zmizel majetek za 1-2 biliony:-Kč. Teď to čeká opět v rámci peněz z EU ? :-,které za pár let budete všichni vracet ve zvýšených odvodech?

Jan 28.11.2007 23:26

Pojďme raději mluvit o PŘEDURČENÍ

Pojďme raději mluvit o PŘEDURČENÍ

Předurčení v zásadě znamená, že dění ve světě a spolu s ním i lidské životy určuje a motivuje Boží vůle. Bůh není vlečen událostmi v dějinách, ale právě naopak - vše se odehrává podle Božího plánu. Krásně to vyjadřuje následující biblický verš:

Ef 1,11

On je ten, v němž se nám od Boha, jenž všechno působí rozhodnutím své vůle, dostalo podílu na předem daném poslání,

Pro pokračování stačí kliknout na odkaz: Pojďme mluvit o PŘEDURČENÍ! Je to důležité biblické učení! Odkazy ke studiu. P1

marie 28.11.2007 22:47

kdo bude mít peníze na nadstadartní péči, v chudé zemi ?

jedině rusáci nebo Vietnamci a zločinci...

Shob 28.11.2007 23:02

Re: kdo bude mít peníze na nadstadartní péči, v chudé zemi ?

No tak si proste dvakrat nekoupis startky a budes mit na doktora.

To je otazka priorit.

Dr.Bublajz 28.11.2007 23:44

Re: Re: kdo bude mít peníze na nadstadartní péči, v chudé zemi ?

Prostě doktorovi přineseš dvoje Startky :-))

Lucius Malfoy 29.11.2007 8:47

Re: kdo bude mít peníze na nadstadartní péči, v chudé zemi ?

A pracovat jste zkoušela ?

Cartman 29.11.2007 8:54

Re: Re: kdo bude mít peníze na nadstadartní péči, v chudé zemi ?

Nemůže pracovat, protože dopoledne čumí na telenovely a odpoledne sedí u kámošky na cígu a kafi a večer k tomu flašku krabicáku, nějaký lahváčky a bůček...


Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...