23. března 2012 13:38, aktualizováno  15:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Lobbista Janoušek porazil Vietnamku, od nehody ujel. Nadýchal 2,2 promile

Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu. | foto: iDNES.cz: Jiří Meixner

PRAHA Roman Janoušek v Praze porazil ženu a těžce ji zranil. Z místa nehody ujel, policie ho však dostihla a zadržela. Dechová zkouška ukázala, že známý lobbista řídil pod vlivem alkoholu. Žena skončila na jednotce intenzivní péče. Vlivnému podnikateli hrozí tři až deset let vězení.

Podle informací severu Lidovky.cz srazil Janoušek přibližně padesátiletou ženu z Vietnamu.  Záchranáři u ní v první chvíli diagnostikovali zlomená žebra, zlomený bérec a otřes mozku. Navíc po srážce jevila známky šoku. Bylo odvezena do nemocnice v Motole.

Janoušek měl v krvi 2,2 promile alkoholu, upozornil server iDNES.cz. „Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ublížení na zdraví a neposkytnutí první pomoci,“ oznámila policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Policie Janouška po výslechu propustila a zatím neobvinila.  

Podle advokáta Josefa Lžičaře hrozí Janouškovi 3 až 10 let za mřížemi. "Pokud do ní najel schválně, dá se to kvalifikovat jako těžké ublížení na zdraví a způsobení těžké újmy a pokud ujel, je tam ještě neposkytnutí pomoci," řekl serveru Lidovky.cz právník.

Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu.

Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu.

Nehoda se odehrála kolem půl jedenácté ve Vyskočilově ulici v Praze 4 Michli. Svým Porsche s registrační značkou 4A3 1968 (což je mimochodem rok Janouškova narození) narazil podnikatel do jiného vozidla.

Pravděpodobná Janouškova úniková trasa

A - pravděpodobné místo nehody. B - místo zadržení

"Zastavil až na další světelné křižovatce, kam za řidičem doběhla žena z nabouraného vozu a chtěla ho zastavit. Následně došlo ke střetu tohoto vozidla a ženy. Muž z místa opět ujel, aniž by poskytl první pomoc," řekla serveru Lidovky.cz mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

2,2 promile

Hladina 2,2 promile alkoholu v krvi odpovídá u dospělého muže při dvouhodinovém pití zhruba devíti malých 2cl panáků 40procentního alkoholu.

"Máme zde padesátiletou ženu, v současné chvíli je na jednotce intenzivní péče a má mnohočetná zranění," uvedla mluvčí Motola Pavlína Daňková. 

Janouška policisté dostihli v Pujmanově ulici na Pankráci, když zaparkoval a od svého auta utíkal pryč. Dechová zkouška ukázala, že k úprku měl dobrý důvod, nadýchal totiž 2,2 promile. Policisté muže odvezli k výslechu a nehodu vyšetřují.

Nemám na to názor, řekl opilý Janoušek novinářům

Na místo nehody dorazil ihned houf novinářů. Janoušek na jejich dotazy odpověděl, že na nemá žádný názor co se stalo. "Nemám, protože si myslím, že se stalo něco divnýho, až to budu vědět, tak vám to řeknu, jo?" řekl zjevně opilý podnikatel.

Na místě zasahovali záchranáři. "Žena měla otřes mozku a po akutním ošetření byla převezena do motolské nemocnice," informovala server Lidovky.cz mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová.

Pro Janouška je to tento týden již další velká rána. V pondělí MF DNES začala zveřejňovat nahrávky z roku 2007, které ho usvědčují z napojení na bývalého primátora Pavla Béma (ODS) a vysoce postaveného úředníka Petera Ďuricu.

Vlivný lobbista spolurozhodoval o územním plánu Prahy, o prodejích pozemků či personální politice města. V telefonu s politiky oslovoval "Kolibříku", "Kotě" nebo "Mazánku". Bém přitom vždy tvrdil, že Janoušek na magistrátu nemá žádný vliv a je to pouze jeho kamarád, jehož byznys ho nezajímá.

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?