Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Janoušek požádal soud o další přerušení výkonu trestu kvůli zdravotním důvodům

Česko

  16:43
Brno - Odsouzený lobbista Roman Janoušek požádal Krajský soud v Brně o další přerušení výkonu trestu ze zdravotních důvodů, uvedla Česká televize. Mluvčí soudu Klára Belkovová přijetí Janouškova návrhu ze strany soudu nepotvrdila. Janoušek si má odpykávat 4,5 roku za to, že srazil svým vozem ženu a od nehody ujel, výkon trestu mu byl přerušen opakovaně. Ve vězení dosud strávil zhruba rok a čtvrt.

Roman Janoušek. foto: Dan Materna - MAFRA

Lobbista Janoušek místo vězení lyžoval v Rakousku. Přitom je prý vážně nemocný

Janoušek má výkon trestu dosud přerušený do konce dubna. Soud žádný návrh z jeho strany zatím neeviduje. „Pokud byl návrh odeslán v průběhu dnešního dne, doručení budeme schopni potvrdit následující pracovní den, tedy v úterý,“ řekla Belkovová.

Lobbista Roman Janoušek půjde na 4,5 roku do vězení za sražení ženy autem,...
Lobbista Roman Janoušek a jeho advokát Vít Široký (vpravo) přicházejí k soudu.

Lobbista Janoušek opět neuspěl s žádostí o prominutí vězení za úmyslné sražení ženy autem

Opilý lobbista v roce 2012 v Praze úmyslně srazil autem ženu, kterou tak vážně zranil. Byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014 a ve vězení byl do března 2016. Trest mu byl opakovaně přerušen ze zdravotních důvodů, naposledy loni na jaře o rok.

Podle lékařských posudků Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit, a Janouška tak zabít. Seznam Zprávy ale získaly fotografie z přelomu let 2019 a 2020, kdy se Janoušek bez hole pohybuje na zasněžených svazích rakouských Alp.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!