Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Loeb ovládl Mexickou rallye

MOTORISMUS

LEÓN Francouz Sébastien Loeb v citroënu vyhrál popáté v řadě Mexickou rallye. K 63. triumfu v kariéře pomohla sedminásobnému mistru světa nehoda týmového kolegy a krajana Sébastiena Ogiera, který z vedoucí pozice odstoupil v úvodu závěrečné etapy kvůli utrženému kolu. Díku tomu se posunul ve výsledkové listině druhého podniku mistrovství světa na konečné osmé místo český pilot Martin Prokop s fordem, druhým místem uhájil pozici v čele šampionátu Fin Mikko Hirvonen na fordu, vítěz zahajovacího podniku ve Švédsku. Prokop získal čtyři body do hodnocení MS, navíc obsadil druhé místo v redukovaném pořadí kategorie SWRC. O 13,5 sekundy rychlejší byl letošní vítěz Rallye Dakar Katařan Násir Attíja.