Loeb vyhrál Mexickou rallye

MOTORISMUS

LEON Mexickou rallye vyhrál potřetí za sebou Francouz Sébastien Loeb s citroënem. Čtyřnásobný světový šampion porazil o více než minutu Australana Chrise Atkinsona se subaru, pro kterého je druhé místo životním úspěchem. V čele mistrovství světa se udržela tovární jednička Fordu Fin Mikko Hirvonen, jenž skončil čtvrtý. Před Loebem vede po třech soutěžích pouze o jeden bod. Českým jezdcům se v Mexiku nedařilo. Martin Prokop s citroënem C2 po páteční havárii a následné technické závadě dokončil s velkou penalizací soutěž s více než hodinovou ztrátou na vítěze. Janu Kopeckému vypověděl službu motor jeho vozu Fiat Grande Punto S2000 hned v první rychlostní zkoušce.

Výsledky: 1. Loeb, Elena (Fr., Monako/ C4) 3:33:29,9, 2. Atkinson, Prévot (Austr., Belg./Subaru Impreza) -1:06,1, 3. Latvala, Anttila (Fin./Ford Focus) -1:39,7, ...23. PROKOP, TOMÁNEK (Citroën C2) -1:15:13,3, KOPECKÝ, STARÝ (Fiat Grande Punto S2000) nedokončili. Pořadí MS (po 3 z 15 závodů): 1. Hirvonen 21, 2. Loeb 20, 3. Latvala 16, Pořadí týmů: 1. Ford WRT 37, 2. Citroën 25, 3. Subaru WRT 25.