5. března 2018 15:33, aktualizováno  16:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Loňský požár hotelu Juliš na Václavském náměstí způsobil zkrat elektroinstalace

Kvůli zplodinám, které se dostaly do všech pater budovy, bylo evakuováno 72... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kvůli zplodinám, které se dostaly do všech pater budovy, bylo evakuováno 72... | foto: HZS Praha

PRAHA Loňský požár hotelu Juliš na Václavském náměstí v Praze způsobila technická závada elektroinstalace neonového osvětlení. Podle kriminalistů měly na vznik požáru zásadní vliv rekonstrukční práce, během nichž nebyl vypnut jeden světelný okruh a dešťová voda stekla na obnažené měděné elektrické vodiče a další části elektroinstalace. To způsobilo zkrat a následný požár.

V pondělí to řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Požár vypukl loni 24. července večer.

Podle kriminalistů se nikdo nedopustil trestného činu. Jeden člověk se podle Daňka mohl dopustit přestupku proti zákonu o požární ochraně.

Hasiči u požáru hotelu zasahovali dvě hodiny. Oheň vypukl ve čtvrtém patře hotelu a šířil se po plastovém zakrytí lešení do dalších poschodí hotelu. Dovnitř hotelu se požár nerozšířil, ale kvůli zplodinám, které se dostaly do všech pater budovy, bylo evakuováno 72 lidí. Výši škody, kterou požár způsobil, ČTK od společnosti vlastnící hotel zjišťuje.

Hasiči u požáru hotelu zasahovali dvě hodiny.
Loňský požár hotelu Juliš na Václavském náměstí způsobila technická závada...

Hotel Juliš se nachází ve spodní části Václavského náměstí. Přední strana funkcionalistické stavby je orientována na náměstí a vzadu sousedí s Františkánskou zahradou. V letech 1998 až 2003 byla budova zrekonstruována.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!