Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Los Angeles zaplavily erotické masážní salony

Česko

LOS ANGELES V Los Angeles jako pověstných hub po dešti přibývá erotických masážních salonů. Za poslední dva roky město zaplavily. Může za to zákon, který chtěl usnadnit podnikání opravdovým masérům. Bezděčně ale také výrazně napomohl otevírání erotických masážních salonů. Napsal o tom list The Los Angeles Times (LAT).

Salony jsou například v Hollywoodu, nejvíce jich ale je ve čtvrti Eagle Rock, která má problémy i s prodejnami medicínské marihuany. Jen v ulici Eagle Rock Boulevard je na zhruba tříkilometrovém úseku 15 salonů. Jeden z nich se například jmenuje Překvapivá masáž a nabízí pohádkovou orientální masáž s krásnými a sexy asijskými děvčaty.

„Když po té ulici jedete autem, tak vidíte v každém bloku jeden. Naše obec je zaplavená prostitucí,“ stěžuje si Michael Larsen, který předsedá organizaci zastupující místní obyvatele.

Problém se podle LAT zrodil v roce 2009, když stát Kalifornie přijal zákon o dobrovolné certifikaci pro masážní terapeuty. Až do té doby otevření masážního salonu podléhalo posuzování na místní úrovni. V Los Angeles například tato zařízení byla pod přísnou kontrolou a maséři museli získat povolení od policie.

Nyní úřadům ve městě stačí ústní potvrzení, že masér má příslušný certifikát. Okolní města přitom pro maséry stále mají přísné podmínky. „Chápu to tak, že město prostě přestalo s regulací. Už jsme jim dali najevo, že to je krajně neobvyklé,“ uvedl Ahmos Netanel, který vede neziskovou organizaci zastupující řádné masážní terapeuty.

V Eaglu Rocku mezitím roste nespokojenost. Například podnikatel Rudy Martinez v posledním roce a půl bezmocně sledoval, jak jeho restauraci obkličují erotické masážní salony. Dříve ji obklopovaly obchody s potravinami či pobočky bank. „Je mi z toho zle a je to směšné. Mizí prostředí komunity, kde člověk chce žít,“ postěžoval si.

Zda se něco změní, přitom není jasné. Městská kasa Los Angeles je prázdná, a na prosazování přísnějšího dohledu nad masážními salony tak nejsou peníze.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...