Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lyžaři přišli o tři závody

Česko

PRAHA Počasí si o víkendu s lyžaři zašpásovalo hned na třech frontách. V ruském Rybinsku se kvůli silnému mrazu zrušily závody běžců, v Sapporu kvůli nepřípustné síle větru pořadatelé odvolali soutěž skokanů a v sobotu hustá mlha v Garmisch-Partenkirchenu nepustila na trať sjezdaře.

Naposledy před šesti roky Nedělní skiatlon v Rybinsku se zase neuskutečnil kvůli tomu, že organizátoři naměřili na teploměru minus 21,7 stupně Celsia.

Minimální povolená závodní teplota je přitom pouze minus dvacet. Kvůli mrazu byly závody běžeckého lyžování naposledy zrušeny před šesti roky v estonském Otepää.

Druhý závod Světového poháru skokanů v Sapporu kvůli silnému větru rozhodčí nejprve odložili o dvě a půl hodiny. Podmínky se ale nezlepšily, a závod byl proto zrušen. Sobotní závod suverénně vyhrál devatenáctiletý lídr seriálu Gregor Schlierenzauer z Rakouska před krajany Thomasem Morgensternem a vítězem Turné čtyř můstků Wolfgangem Loitzlem. Čeští skokani do Japonska neodletěli.

Sjezd mužů se zrušil Na Garmisch-Partenkirchen si pro změnu v sobotu lehla tak silná mlha, že start mužského sjezdu organizátoři posunovali a posunovali, až ho nakonec zrušili. A protože čas běžel, na trať superobřího slalomu se nakonec nedostaly ani ženy; ty dostaly příležitost zazávodit si včera, sjezdaři už nikoliv.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...